NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

IX Niedziela zwykła

4 czerwca 2023

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom sobotniego Dnia Dziecka Bożego. Szczegółowe podziekowania wypowiemy w nastepną niedzielę.
 1. Dzisiaj:
  – kończy się okres w którym zobowiązani jesteśmy do przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej.
  – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do modlitwy różańcowej ( w int. ks. kard. Kazimierza Nycza, w 35. rocznicę święceń biskupich)
  – o godz. 19.00 odbedzie się spotkanie lektorów
 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusa odprawiamy codziennie:
  – w kościele o godz. 17.30
  – przy kapliczce na ul. Długosza o godz. 19.30.
 1. W poniedziałek i środę o godz. 19.00 zapraszamy na próby kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 1. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy do salki na spotkanie organizacyjne wszystkich udających się do Medjugorie na Festiwal Młodych w dniach: 22 – 31 lipca. Są jeszcze wolne miejsca.
 1. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  Msze św. odprawione zostaną o godz. : 8.00, 10.00, 18.00. Po Eucharystii o godz. 10.00, której będzie przewodniczył Ks. prałat dr Piotr Odziemczyk, v-ce kanclerz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej Parafii. Do udziału we Mszy św. i procesji wszystkich serdecznie zachęcamy. Zapraszamy dzieci, zwłaszcza te, które przyjęły w tym roku I Komunię św. oraz obchodziły rocznicę tego wydarzenia (w strojach komunijnych), młodzież, służbę liturgiczną, poszczególne grupy i wspólnoty. Udział we wspólnym uczczeniu Eucharystii jest świadectwem naszej wiary i można za niego uzyskać odpust zupełny.
  Już teraz dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i za dekorację.
 1. Serdecznie prosimy o zbiórkę płatków kwiatowych na procesję Bożego Ciała – specjalny koszyk wystawiony jest w kruchcie. Przez cały tydzień dawnej oktawy Bożego Ciała podczas wieczornych Eucharystii dziękować będziemy naszemu Panu za dar Jego Ciała i Krwi.
 1. Przygotowanie przed Bożym Ciałem odbędzie się w środę o godz. 17.00: zapraszamy na próbę sypania kwiatków dziewczynki komunijne a dziewczynki rocznicowe do niesienia poduszek.
 1. W piątek:
  – nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (dyspensa).
  – o godz. 19.30 zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu biblijnym (salka).
 1. W przyszłą niedzielę:
  – o godz. 19.00 zapraszamy młodzież uczącą się i pracującą na spotkanie
  – taca w tym dniu stanowić będzie miesięczną zbiórkę gospodarczą
 1. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej.
  Kierujemy także zaproszenie : dla dziewcząt i chłopców do Oazy Dzieci Bożych i scholi dziecięcej. Zapisać można się (po akceptacji rodziców) w zakrystii lub kancelarii.
 1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
  – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
  – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu
 1. W sklepiku można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich oraz wartościowych książek. Zachęcamy serdecznie do lektury.
 1. Od 2008 roku w pierwszą niedzielę czerwca obchodzimy w całej Polsce Święto Dziękczynienia. To kontynuacja inicjatyw podjętych w czasie Sejmu Czteroletniego w 1792 roku, który w czasie obrad postanowił złożyć Bogu specjalny dar wotywny za możliwość uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tym darem miało być powstanie Świątyni Najwyższej Opatrzności, jednak plany jej wzniesienia pokrzyżował III rozbiór Polski, a później II wojna światowa. Obecna świątynia zaczęła powstawać z inicjatywy prymasa Józefa Glempa w 1989 roku. Zgodnie z wolą Episkopatu dzisiaj w całej naszej Ojczyźnie przy wyjściu z kościoła zbierane są do puszki ofiary na trwającą budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Składamy za nie serdeczne podziękowanie. W kruchcie dostępne są także okolicznościowe informatory.
 1. W ostatnim czasie odeszły od nas do wieczności: śp. Stanisława MAZUREK i śp. Barbara ŁOJSZCZYK. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia a zmarłe polecajmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com