DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

13 sierpnia 2023

 1. We wtorek, 15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.Msze św. z obrzędem błogosławienia ziół i kwiatów odprawione będą o godz.: 8.00, 10.00, i 18.00.
  W tym dniu wszyscy katolicy mają obowiązek uczestniczenia w Eucharystii.
  Wspominać będziemy także 103. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą”; modlimy się również w intencji wszystkich pątników (zwłaszcza z naszej parafii), którzy po trudzie pielgrzymiej drogi docierają na Jasną Górę.

 2. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na 2024 rok.

 3. W następną niedziele ofiary składane na tace stanowić będą sierpniową zbiórkę gospodarczą.

 4. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
  – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
  – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.

 5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Alwerni św. Franciszka, do sanktuariów: Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II w Łagiewnikach, Św. Krzyża w Mogile, Arki Pana w Nowej Hucie oraz 2 zamków i wspaniałej przyrody na Szlaku Orlich Gniazd. Szczegółowe informacje znajdują się w sklepiku parafialnym i w gablocie.

 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism oraz wartościowych książek, na czas wakacji.

 7. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności śp. Michał KUBIAK. Najbliższym składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłego w pokornej modlitwie polecajmy dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…

 8. Wszystkim Państwu udającym się na wakacyjny wypoczynek jak i przeżywającym czas odpoczynku życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com