III NIEDZIELA ZWYKŁA

21 STYCZNIA 2024

 

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego – jest ona zachętą, by słowa Biblii stały się pokarmem naszych serc, zachęcamy do częstego sięgania do nich, zwłaszcza w rodzinach. Dziś także Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka – to okazja, by z miłością i wdzięcznością pomodlić się za nich. Dla wszystkich żyjących upraszamy wiele Bożych łask, zmarłych zaś polecamy Bożemu Miłosierdziu.
 1. W tym tygodniu rozpoczynamy ministranckie ferie w mieście – życzymy naszej młodzieży aktywnego, bezpiecznego odpoczynku.
 1. We wtorek przypada 11. rocznica śmierci kard. Józefa Glempa; w intencji zmarłego Prymasa modlić się będziemy podczas każdej Mszy św. w tym dniu.

 

 1. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego (salka)
 2. W najbliższą niedzielę:

– o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem

– ofiary składane na tacę stanowić będą zbiórkę gospodarczą na potrzeby naszej Parafii.

 1. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje podczas Mszy porannych.
 1. Kierujemy zaproszenie i zachętę do tych osób (spośród dorosłych), którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania – informacje i zapisy u Ks. Grzegorza.
 2. Trwa tegoroczna wizyta duszpasterska – kolęda. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. Pragniemy podać plan kolędy w blokach na najbliższe 2 tygodnie, tzn. do dnia 27 stycznia.

22 stycznia, poniedziałek – ul. Ogińskiego 26 , 28; Piasta 26

23 stycznia wtorek – ul. Ogińskiego 14, 20, 22

24 stycznia, środa – ul. Żbikowska 26, 28

25 stycznia, czwartek – ul. Ogińskiego 16, 18

26 stycznia, piątek – ul. Maczka 2, 4; Sułkowskiego 29b

27 stycznia sobota– ul. Maczka 1, 3; Żbikowska 24, 30.

29 stycznia, poniedziałekul. Gałczyńskiego 31a

30 stycznia, wtorekul. Gałczyńskiego 31b, 33; Rozbrat 3

31 stycznia, środaul. Gałczyńskiego 33a; 33b

1 lutego, czwartekul. Łukasińskiego 21; 23; 24; 26

2 lutego, piątek , Ofiarowanie Pańskie, I piatek

3 lutego, sobota ul. Łukasińskiego 33; 35; 38; Żbikowska 22

 

Plan ten podany jest w gablocie i na stronie internetowej. W zakrystii są przygotowane specjalne karteczki informujące o kolędzie – bardzo prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu . Nowych mieszkańców prosimy o kontakt z zakrystią lub kancelarią. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00. Gdyby proponowany termin nie był dla Państwa możliwy – można przełożyć go na czas późniejszy, podczas kolędy dodatkowej (zapisy w kancelarii).

 1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane: – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można zaopatrzyć się w wartościowe książki oraz bieżące tygodniki religijne
 3. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: śp. Wiesław STEFAŃSKI; najbliższym składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłego polecajmy w pokornej modlitwie miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek….
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com