NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 luty 2024

 1. Rozpoczął się Wielki Post. W Środę Popielcową Pan sam mówił nam jak można przemienić siebie – przez modlitwę, post i jałmużnę. Nie żałujmy czasu na modlitwę, na pozytywne rozmowy na tematy religijne – także z dziećmi, na dobrą lekturę. Nie zamykajmy też oczu na potrzeby innych (specjalna skarbonka na jałmużnę wielkopostną znajduje się przy krzyżu wystawionym w prezbiterium do adoracji).
 1. Przypominamy obowiązujące przepisy postne:
  – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego.
  Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się podjęcia innych form pokuty.
  – post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia
 1. Rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Michał Siennicki, pallotyn, rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu, 10 marca.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
  – Drogę Krzyżowa w piątki : dla dzieci o godz. 17.15 oraz po Mszy wieczornej dla młodzieży i osób dorosłych (ok. 18.30).
  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
 1. Zachęcamy do udziału w porannej modlitwie Kościoła– Jutrzni, którą prowadzą wspólnoty neokatechumenalne od poniedziałku do piątku o godz. 6.00. Modlitwa ta oparta o teksty Pisma św., egzegezę Ewangelii i modlitwę w ciszy jest dobrym przygotowaniem do świąt Paschalnych.
 1. Dzisiaj:
  – o godz. 15.30 Msza św. dla rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
  – o godz. 15.30 katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania (salka)
  – o godz. 19.00 wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
 1. W następną niedzielę wesprzeć można będzie misyjne dzieło pomocy misjonarzom (Ad gentes)
 2. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich na spotkanie z Bożym Słowem (grupa biblijna)
 3. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. Pragniemy podać plan kolędy w blokach do końca tegorocznych odwiedzin.

19 lutego, poniedziałekul. Barcewicza 1
20 lutego, wtorekul. Skłodowskiej 37
21 lutego, środa ul. Skłodowskiej 39; 41; 43; 45; 47; 49
22 lutego, czwartekul. Skłodowskiej 27; 33
23 lutego, piątekul. Skłodowskiej 29; 31
24 lutego, sobota nie ma kolędy

 

26 lutego, poniedziałekul. Długosza 45; Skłodowskiej 35
27 lutego, wtorekul. Skłodowskiej (Osiedle Urocze)
28 lutego, środa – ul. Piłsudskiego 11; 11a
29 lutego, czwartekKolęda dodatkowa
01 marca, piątekI piątek
02 marca, sobota
Kolęda dodatkowa

04 marca, poniedziałek Kolęda dodatkowa

Plan ten umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Serdecznie prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu informacji o kolędzie – karteczki dostępne są w zakrystii. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00.

Osoby, które nie mogły być obecne w trakcie kolędy, a pragną przyjąć kapłana w swoim domu zapraszamy do terminów dodatkowych – zapisy w zakrystii. Planowana jest na 29 lutego (czwartek) oraz na 2 i 4 marca (sobota, poniedziałek). Kapłani skontaktują się telefonicznie z poszczególnymi rodzinami.

 1. Kierujemy zachętę do tych osób (spośród dorosłych), którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania – informacje i zapisy u Ks. Grzegorza.
 1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
  – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
  – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 1. Siostry Franciszkanki zapraszają rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do przedszkola prowadzonego przez siostry na zebranie informacyjne 4 marca o godz. 17.30. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 1. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych. Niech w tym świętym czasie, który niebawem rozpoczniemy znajdzie się miejsce na dobry artykuł, stanowiący niejednokrotnie inspiracje do głębszych rozważań.
 2. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: śp. Andrzej MARKIEWICZ. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłego polecajmy w pokornej modlitwie Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com