VII NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dzisiaj:
    – o godz. 15.30 Msza św. dla dzieci klas trzecich
    – o godz. 19.00 spotkanie dla uczestników i chętnych Kół Żywego Różańca
    – o godz. 19.00 spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (kaplica)
  1. Nabożeństwa majowe ku czci NMP, odprawiamy codziennie:
    – w kościele o godz. 17.30
    – przy kapliczce na ul. Długosza o godz. 19.30.
  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
    – w poniedziałek – wspomnienie NMP z Fatimy
    – we wtorek – święto św. Macieja, Apostoła
    – w czwartek – uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej
  1. W tym tygodniu zapraszamy uczestników i wszystkich chętnych na spotkania:
    – w środę o 19.00 i w sobotę o 17.00 scholi
    – w piątek o godz. 19.30 grupy biblijnej
  1. W poniedziałek po godz. 18.00 członkowie II wspólnoty neokatechumenalnej odwiedzać będą mieszkańców ul. Mierniczej 40 (klatka VI) i Gałczyńskiego 31 dzieląc się doświadczeniem swojej wiary. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.
  1. W czwartek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące procesji w uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy osoby odpowiedzialne za śpiew oraz przedstawicieli grup zaangażowanych w przygotowanie ołtarzy.
  1. W maju tradycyjnie odbywają się uroczystości pierwszokomunijne. W naszej Parafii odbędą się one w najbliższą sobotę, 18 maja podczas Mszy św. o godz. : 10.00 i 12.00. To ważny czas dla naszych rodzin, mający przede wszystkim charakter religijny, dołóżmy starań, aby z tych dni wyeliminować wszystko co jest mało istotne. Pierwsza spowiedź oraz próby liturgiczne odbędą się w wyznaczonych dniach dla poszczególnych szkół i klas;
  1. W sobotę także o godz. 18.00 w wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na Mszę św. (z czynnym udziałem wspólnot neokatechumenalnych i kandydatów do bierzmowania); po jej zakończeniu planowana jest agapa w ogrodzie.
  1. W następną niedzielę, będącą uroczystością Zesłania Ducha Świętego zapraszamy:
    – o godz. 15.30 na Mszę św. dzieci pierwszokomunijne (Biały Tydzień)
    – o godz. 19.00 na wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Modlimy się wówczas wspólnie śpiewając, modlitwą indywidualną, spontaniczną, pełną ekspresji wypraszając łaski dla nas samych i innych, potrzebujących duchowego wsparcia. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Taca zbierana w tym dniu stanowić będzie zbiórkę gospodarczą
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu
  1. Jedna z samotnych osób mieszkająca na naszym terenie potrzebuje lodówki. Jeżeli ktoś mógłby ją przekazać to prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem.
  1. W sklepiku można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich oraz wartościowych książek. Zachęcamy serdecznie do lektury.