TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA
7 listopada 2021

1. Dzisiaj odbędą się:
– o godz. 15.30 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania
– o godz. 19.00 spotkanie młodzieży uczącej się i pracującej (salka)

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
– we wtorek – święto rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej
– w środę – św. Leona Wielkiego, papieża
– w piątek – św. Jozafata, biskupa i męczennika
– w sobotę – pierwszych męczenników Polski (poranna Msza św.)

3. Czwartek, 11 listopada – to 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości (1918). To wyjątkowy czas, by z wdzięcznością pomyśleć i ogarnąć modlitwą tych wszystkich, którzy oddali swoje życie za naszą wolność.
Jest to również okazja, by na nowo zabrzmiały w naszych sercach takie słowa, jak Ojczyzna czy patriotyzm. W intencji Ojczyzny modlić się będziemy podczas Mszy o godz. 7.00 i 18.00.

4. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich chętnych na Spotkanie biblijne do salki katechetycznej.

5. W sobotę odbędzie się pielgrzymkowa sztafeta młodych do grobu bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Archikatedrze Warszawskiej. Młodzież chętną prosimy o zgłaszanie sie do ks. Grzegorza. Wyjazd ok godz. 12.00.

6.W następną niedzielę, 14 listopada:
– o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
– po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie dla osób , które podjęły 33.-dniowe rekolekcje
– ofiary składane na tace stanowić będą tace gospodarczą, przeznaczoną na naszą Parafię

7. Przypominamy o obowiązku używania maseczek, o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

8. Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2022.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku; w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych.

10. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary składane indywidualnie czy też na tacę, czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych) lub wpłacane na konto parafialne (blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

11. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach. Kartki te do końca listopada składamy na ręce księży w zakrystii, bądź kancelarii.

12. Przy wyjściu z kościoła można dzisiaj także wspomóc rodzinę, którą opiekuje się nasza Parafia w ramach akcji Caritas Rodzina – rodzinie. To nasza listopadowa zbiórka dla nich.