14 listopada 2021

1. W dniu dzisiejszym:

  • o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
  • po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie dla osób , które podjęły rekolekcje przygotowujące do oddania się Jezusowi przez Maryję.

2. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:

  • we wtorek – NMP Ostrobramską, Matkę Miłosierdzia oraz św. Jana Pawła II
  • w środę – św. Elżbietę Węgierską
  • w czwartek – bł. Karolinę Kózkównę
  • w sobotę – św. Rafała Kalinowskiego

3. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich chętnych na Spotkanie biblijne do salki katechetycznej.

4. W sobotę odbędzie się w naszej parafii Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu / zwana dawniej Nabożeństwem 40 – godzinnym/. To czas modlitwy i dziękczynienia za dar Eucharystii, która stanowi centrum naszej wiary, a zarazem czas przebłagania Jezusa za nieuszanowanie i za grzechy wobec Najświętszego Sakramentu.
Adoracja rozpocznie się w po porannej Eucharystii trwać będzie do godz. 12.00; następnie wznowiona będzie o godz. 15.00 odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia, a zakończy przed Mszą wieczorną. Po niej trwać będzie do godz. 20.30 (Apel Jasnogórski).

Grupy i wspólnoty naszej parafii oraz dzieci zachęcamy do prowadzenia rozważań, będzie także czas na osobistą, cichą adorację. Wszystkich zapraszamy bardzo serdecznie, zaplanujmy już teraz tak swój czas, by było w nim miejsce dla Jezusa.

5. Adoracja ta przygotowuje nas do przeżycia przyszłej niedzieli– ostatniej w roku kościelnym – poświęconej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata będącej naszą uroczystością odpustową. W tym roku wspólnota nasza przeżywa wyjątkowy Jubileusz – 25 – lecia swego powstania.
Uroczystą Mszę św. o godz. 11.30 w intencji naszej parafii odprawi Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, po jej zakończeniu wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać w tym dniu odpust zupełny /zachowując zwykłe warunki/.

Wyjątkowo za tydzień nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.

Nauki jubileuszowe w sobotę i niedzielę głosił będzie ks. prof. Roman Kuligowski z Kielc.

6. Już dzisiaj zapraszamy na uroczysty koncert kameralny  dla uświetnienia jubileuszu, który odbędzie się w niedzielę, 28 listopada po Mszy św. wieczornej. Szczegóły podane są w gablocie.

7. W następną niedzielę zbierane będą środki przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego.

8. Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2022.

9. Piastowski Klub Krwiodawstwa i Liceum Ogolnoksztalcace  im. Adama Mickiewicza zaprasza  wszystkich chetnych do oddania krwi w poniedzialek 15 listopada w godz.: 9 – 12.30, Ambulans oczekiwal bedzie na parkingu liceum przy ul. 11 Listopada 2A

10. Składamy serdeczne podziękowania za  modlitwę i ofiary  składane  indywidualnie czy też na tacę, czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych)   lub wpłacane na konto parafialne ( blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

11. Przypominamy o obowiązku używania maseczek, o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

12. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, w intencji których modlić się będziemy przez cały rok w wypominkach. Kartki te do końca listopada składamy na ręce księży w zakrystii, bądź kancelarii.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku.

14. Dziś XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – to okazja, by przyjść z pomocą chrześcijanom w Libanie.Trwający od kilkunastu miesięcy kryzys ekonomiczny pogłębiony wybuchem w bejruckim porcie w sierpniu ubiegłego roku zabiera nadzieję kolejnym rodzinom. Brak prądu, leków, pracy, żywności i środków higienicznych to lista, która każdego dnia prowadzi do wielu tragedii. Zachęcamy do włączenia się w działalność Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dzisiaj jej głównym celem jest pomóc przetrwać ten okrutny czas naszym libańskim braciom i siostrom w wierze. Ofiarą do puszki przy wyjściu z kościoła wspomóc będzie można ten cel. Specjalny plakat o dzisiejszej zbiórce umieszczony jest w gablocie.

 

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com