PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

28 listopada 2021 r.

 

 1. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku i troski w przygotowanie i poprowadzenie w ubiegłą niedzielę jubileuszowych uroczystości odpustowych. Słowa te kierujemy zwłaszcza do całej Służby Liturgicznej, do scholi parafialnej, wszystkich grup i wspólnot, do stałych pracowników Parafii.
  Słowa serdecznego podziękowania składamy wobec władz naszego miasta na ręce Burmistrza – Pana Grzegorza Szuplewskiego, dziękujemy naszym szkołom – czynimy to na ręce Panów Dyrektorów, dziękujemy za ich obecność; dziękujemy tym nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 4, którzy zaangażowani byli w pracę z dziećmi, przygotowującym prace związane z Jubileuszem (ich prezentacja nastąpi dzisiaj po Mszy św. o godz.11.30).
  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i wydanie okolicznościowej publikacji o naszej parafii – składamy je na ręce Pana Artura Moczarskiego. Dziękujemy serdecznie organizatorom za dzisiejszy koncert muzyki kameralnej, który odbędzie się po Mszy św. wieczornej.

     

      Wszystkim za wieloraką pomoc i zrozumienie bardzo dziękujemy.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Oczekując na cud narodzin w Betlejem, tzn. przeżywając Adwent czynimy to z radością, ale i z postawą wzmożonej czujności i modlitwy.

  Tegoroczne rekolekcje adwentowe rozpoczną się w następną niedzielę, 5 grudnia i trwać będą do środy, 8 grudnia włącznie. Ich plan podany zostanie za tydzień; poprowadzi je ks. prał. Bogusław Kowalski z Diecezji Warszawsko – Praskiej.

   

 1. Uroczysta Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny – zwana Roratnią – będzie odprawiana w naszej parafii codziennie (poza niedzielami i uroczystościami) o godz. 7.00. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony.

   

 2. Podobnie jak i w ubiegłym roku, tak i tegoroczny Adwent będzie wyjątkowy. Pandemia zmieniła nasz codzienny sposób funkcjonowania, również w wymiarze duszpasterskim i praktyk religijnych. W wielu osobach wywołuje ona lęk i niepewność. W wielu już zostawiła trudne doświadczenie choroby, a nawet śmierci. Dlatego prosimy, aby w nadchodzącym czasie otworzyć nasze serca na nadzieję, którą przynosi Chrystus. Niech oczekiwanie na spełnienie tej nadziei umocni naszą wiarę, stając się źródłem pokoju serca oraz przyczyni się do przemiany nie tylko pojedynczych osób, ale i całych społeczności – naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach roratnich, do spotkań z przebaczającym Jezusem w sakramencie pojednania, do prywatnej bądź wspólnotowej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu tygodnia.

   

 3. W okresie Adwentu zapraszamy na wspólną modlitwę brewiarzową – Jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 6.00. Modlitwa ta, prowadzona przez Wspólnoty Neokatechumenalne jest dobrym duchowym przygotowaniem do nadchodzących świąt.

   

 4. W dniu dzisiejszym odbędą się:
 • po Mszy św. o godz. 11.30 prezentacja prac uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 powstałych z okazji parafialnego jubileuszu
 • o godz. 15.30 katecheza dla młodzieży przed bierzmowaniem
 • o godz. 17.00 spotkanie rekolekcyjne przygotowujące do oddania się Jezusowi przez Maryję
 • o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży (salka)

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na uroczysty koncert kameralny  dla uświetnienia jubileuszu parafialnego. Szczegóły podane są w gablocie.

   

 1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
 • we wtorek św. Andrzeja, apostoła
 • w piątek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
 • w sobotę – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę

   

 1. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas komunijnych (trzecich), zaś we wtorek, również o godz. 19.00 – rodziców dzieci klas rocznicowych (czwartych).

   

 2. We wtorek, 30 listopada zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli w godz. 16.30 – 18.00.

   

 3. Z inicjatywy papieża Franciszka, rozpoczął się Synod Biskupów, na temat synodalności, który aktualnie prowadzony jest na etapie parafialnym. Warto zapoznać się z materiałami wprowadzającymi – są one zamieszczone na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej. Otwarte spotkanie w naszej parafii odbędzie się w najbliższy czwartek, 2 grudnia o godz. 19:00 w kościele. (po Mszy wieczornej i Koronce). Zapraszamy wszystkich chętnych: młodzież, małżeństwa, osoby samotne, grupy parafialne. Zachęcamy do podzielenia sie swoim doświadczeniem wiary i Kościoła.

   

 4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W czwartek po wieczornej Mszy modlić się będziemy w intencji nowych powołań kapłańskich słowami Koronki do Bożego miłosierdzia
 • W piątek zapraszamy do sakramentu pokuty od godz. 17.00; Msza pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.15. Po Mszy św. o godz.18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania.
 • W sobotę, poranna Msza św. rozpocznie modlitwy wynagradzające, które po jej zakończeniu kontynuować będziemy podczas specjalnego nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP – zakończenie o godz. 9.00– zapraszamy serdecznie.

   

 1. W przyszłą niedzielę:
 • obchodzony będzie Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie – po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na ten cel
 • o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla osób pragnących oddać się Jezusowi przez Maryję
 • rozpocznie się doroczna akcja pomocy potrzebującym. U stóp ołtarza, przez kolejne niedziele, podczas mszalnego obrzędu przygotowania darów, będzie można złożyć dar pieniężny dla osób potrzebujących z naszej Parafii. Za pozyskane środki będziemy mogli przygotować podarunki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii i wesprzeć parafialny fundusz charytatywny.

  Ofiara ta pozwala nie tylko na okazjonalną pomoc, lecz w ciągu roku umożliwia wspieranie wielu rodzin, będących w trudnej sytuacji.

   

 1. Tradycyjnie w adwencie rozpoczynała się wizyta duszpasterska – kolęda. Z uwagi jednak na nieprzewidywalność trwającej pandemii – jej rozpoczęcie jest rozważane wstępnie od stycznia. Szczegółowe informacje dotyczące czasu jak i formy spotkań kolędowych podane zostaną w późniejszym terminie.

   

 2. Można jeszcze składać kartki z imionami zmarłych do modlitwy wypominkowej.Od następnej niedzieli lista wszystkich zgłoszonych do tej modlitwy umieszczona będzie w gablocie. Jest też już dostępna księga intencji na następny rok.

   

 3. W sklepiku parafialnym, oprócz bieżących wydań wielu czasopism religijnych można nabyć także kalendarze religijne na rok 2022, karty świąteczne, akcesoria kolędowe, lampiony roratnie. Od dzisiaj można nabyć tam także poświęcone opłatki wigilijne. To wyjątkowy znak chleba, starajmy się nabywać je nie w miejscu przypadkowym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji są także wsparciem dla jednego z zakonów kontemplacyjnych, w którym siostry trudniąc się ich wypiekiem zarabiają na swoje utrzymanie.
  W niedziele nabyć będzie można opłatki w kruchcie kościoła i zakrystii, zaś w dni powszednie przed lub po każdej Mszy św. w zakrystii.

   

 4. Jubileusz Parafii jest okazją, do trwalszego upamiętnienia minionych lat. Staraniem p. Artura Moczarskiego i osób z nim współpracujących została wydana okolicznościowa publikacja, pierwsza dotycząca naszej Parafii. Przedstawiony (choć w skróconej formie) rys historyczny pozwala przez pryzmat wspomnień i świadectw wielu osób (a także zamieszczonych tam zdjęć) dostrzec ogrom pracy i wydarzeń tworzących nasze życie religijne. Publikacja dostępna będzie w naszym sklepiku; nie posiada ona ceny, ale dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na pokrycie kosztów jej wydania. Zachęcamy serdecznie do nabycia.

   

 5. Składamy serdeczne podziękowania za  modlitwy i ofiary  składane  indywidualnie czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych) lub wpłacane na konto parafialne ( blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

Przypominamy o obowiązku używania maseczek, o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

 

 1. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Jan DEREWOŃKO i śp. Karolina KRAWCZYKOWSKA. W serdecznej modlitwie polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com