DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

5 grudnia 2021 r.

 

 

 • Rozpoczynają się dzisiaj nasze rekolekcje adwentowe, które trwać będą do środy, 8 grudnia włącznie. Prowadzi je ks. prałat Bogusław Kowalski, proboszcz parafii Nawrócenia św. Pawła Ap. w Warszawie.

W poniedziałek, wtorek i środę:

Różaniec : o godz. 8.30 (prosimy o jego prowadzenie członków Żywego Różańca)

Msze św. z naukami dla dorosłych o godz.: 9.00; 18.00 ; 19.30 (młodzież)

Msze św. z naukami dla dzieci o godz. 16.30.

Sakrament pokuty codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

 • Z racji dni rekolekcyjnych: w poniedziałek, wtorek i środę Msza św. roratnia odprawiona będzie o godz. 16.30. W tych dniach nie będzie Mszy o godz. 7.00.Od czwartku będą one odprawiane tradycyjnie o godz. 7.00.
 • Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu po zakończeniu rekolekcji, czyli w czwartek i piątek.

 • Planowane na dzisiaj oraz na środę, 8 grudnia spotkania związane z rekolekcjami oddania się Jezusowi przez Maryję zostają odwołane. Uroczysty Akt oddania, wieńczący rekolekcje dokona się w niedzielę, 12 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.00. Osoby przygotowujące się prosimy o przyniesienie własnoręcznie napisanego tekstu – po Eucharystii zapraszamy ich na spotkanie.

 • W dniu dzisiejszym o godz. 17.15 zapraszamy do wspólnego różańca (o jego poprowadzenie prosimy Wspólnotę Żywego Różańca).
  W okresie Adwentu zachęcamy do chwalenia Pana Liturgią Godzin. Od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 odmawiana jest Jutrznia – modlitwa ta, prowadzona przez Wspólnoty Neokatechumenalne jest dobrym duchowym przygotowaniem do nadchodzących świąt. 
 • Wtorek, 6 grudnia to wspomnienie dobrego biskupa św. Mikołaja. Nie zapomnijmy obdarować drobnym upominkiem naszych bliskich. Mamy też nadzieję, że św. Mikołaj nie zapomni o naszych dzieciach – zwłaszcza podczas rekolekcyjnej Mszy dla nich o godz. 16.30.
 • Środa, 8 grudnia to uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich na Godzinę Łaski.

  Podczas objawienia, które miało miejsce 8 grudnia 1947 roku  Maryja wypowiedziała następujące słowa: Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą- znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.


  W tym dniu kończy się Rok Świętego Józefa, ogłoszony przez Papieża Franciszka – my dokonamy aktu oddania Ojczyzny, Kościoła i naszej parafii pod opiekę Św. Józefa podczas każdej Mszy św.

 • W przyszłą niedzielę:

  – o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)

  ofiary składane na tacę stanowić będą zbiórkę gospodarczą

   

 • Rodzice ministrantów zapraszają do nabycia w kruchcie własnoręcznie wykonanych stroików świątecznych. Dochód będzie przeznaczony na fundusz ministrancki.
 • W sklepiku parafialnym, oprócz bieżących wydań wielu czasopism religijnych można nabyć także kalendarze religijne na rok 2020, karty świąteczne, akcesoria kolędowe, lampiony roratnie. Można nabyć tam także poświęcone opłatki wigilijne. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji są także wsparciem dla jednego z zakonów kontemplacyjnych, w którym siostry trudniąc się ich wypiekiem zarabiają na swoje utrzymanie.

W niedziele nabyć będzie można opłatki w kruchcie kościoła i zakrystii, zaś w dni powszednie przed lub po każdej Mszy św. w zakrystii.

 • W sklepiku oraz w zakrystii można także nabyć okolicznościową publikację dotyczącą Jubileuszu naszej Parafii. Ukazane przez pryzmat minionych wydarzeń wspomnienia i świadectwa wielu osób, oraz pamiątkowe fotografie są pięknym świadectwem naszego zapału, oddania i wiary. Podane są w niej także obecne dane i terminy dotyczące nabożeństw i funkcjonowania Parafii. Osoby przygotowujące ją , na czele z p. Arturem Moczarskich wykonywały swoją pracę charytatywnie, a dobrowolne ofiary składane przy jej nabyciu przeznaczone zostaną jedynie na pokrycie kosztów druku. Jak to bywa przy takich opracowaniach chochlik drukarski dał o sobie znać -nie udało się uniknąć literówek, oraz np. podając listę duszpasterzy przy pierwszym proboszczu – Ks. Andrzeju Kulmie (przy zdjęciu) zabrakło jego danych. Przepraszamy za to. Pełni wdzięczności jesteśmy za jego wieloletni trud i poświęcenie, co zostało podkreślone w niektórych zamieszczonych tam wypowiedziach.
 • Składamy serdeczne podziękowania za  modlitwy i ofiary  składane  indywidualnie czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych)  lub wpłacane na konto parafialne ( blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

  Przypominamy o obowiązku używania maseczek, o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

 • Wykaz intencji mszalnych za śp. Urszulę Prostko umieszczony jest w gablocie.
 • W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Helena STEFAŃSKA , śp. Mieczysław MULARCZYK, śp. Witold GORBASZEWICZ – GABRIELEWICZ i śp. Krystyna PEDRYCZ. W serdecznej modlitwie polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek …

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com