Piętnasta niedziela zwykła

10 lipca 2022

1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
  • w poniedziałek – św. Benedykta, patrona Europy
  • we wtorek – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • w środę – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników
  • w piątek – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę – NMP z Góry Karmel (poranna Msza św.); w tym też dniu jak każdego 16. – go dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. przyzywać będziemy wstawiennictwa św. Jana Pawła II
  1. W piątek zapraszamy na spotkanie z Bożym Słowem – początek o godz. 19.30 (salka)
  1. W następną niedzielę:
    – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem
    – ofiary składane na tace stanowić będą lipcową zbiórkę gospodarczą, inwestycyjną.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej Parafii, także za wpłaty na konto – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie; wspomóc też możemy uchodzców ofiarą składaną do skarbonki przy drzwiach głównych.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism oraz wartościowych książek, na czas wakacji.
  1. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2023. Wszystkich, którym zależy na konkretnym terminie – imienin, rocznicy urodzin, ślubu , śmierci czy też na mszach gregoriańskich – prosimy o wcześniejszą rezerwację. Jednocześnie przypominamy, iż Msze niedzielne o godz. 10.00 i środowe o godz. 18.00 odprawiane są w intencjach zbiorowych, istnieje zatem zawsze możliwość dołączenia do niej swoich próśb.
  1. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności śp. Antoni PADEWSKI, śp. Leonarda MACKIEWICZ , śp. Jan MATYSIAK, śp. Ryszard ADAMCZYK i śp. Czesław GOŁOS. W pokornej modlitwie polecajmy ich dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…
  1. Wszystkim Państwu udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.