Szesnasta niedziela zwykła

17 lipca 2022

1. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
  • w piątek – święto św. Marii Magdaleny
  • w sobotę – święto św. Brygidy, patronki Europy (poranna Msza św.)
  1. W piątek zapraszamy na spotkanie z Bożym Słowem – początek o godz. 19.30 (salka)
  1. Następna niedziela rozpocznie obchód XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Modlić się będziemy wówczas w intencji kierowców i wszystkich użytkowników dróg; a po zakończeniu każdej Mszy błogosławić będziemy kierowców i ich pojazdy.

Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone przez MIVA Polska na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących w odległych zakątkach globu.

1. Przyszła niedziela – to także II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – są oni wartością i darem zarówno dla swoich rodzin, dla społeczeństwa jak i wspólnot kościelnych – w ich intencji modlić się będziemy podczas wszystkich Mszy św.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej Parafii, także za wpłaty na konto – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie; wspomóc też możemy uchodzców ofiarą składaną do skarbonki przy drzwiach głównych.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism oraz wartościowych książek, na czas wakacji.
  1. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2023. Wszystkich, którym zależy na konkretnym terminie prosimy o wcześniejszą rezerwację.
  1. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności śp. Paweł LUBOŃ i śp. Jadwiga WALCZAK. W pokornej modlitwie polecajmy ich dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…
  1. Wszystkim Państwu udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.