II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

5 marca 2023

1. Dzisiaj:
    – o godz. 15.30 odbędzie się Msza św. i katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania
    – po Mszy św. wieczornej zapraszamy wraz ze Wspólnotami Żywego Różańca na modlitwę różańcową
  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej:
    Drodze Krzyżowej w piątki : dla dzieci o godz. 17.15 oraz po Mszy wieczornej dla młodzieży i osób dorosłych (ok. 18.30) (w najbliższy piątek poprowadzą ją kandydaci do bierzmowania)
    Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
  1. Wspólnoty neokatechumenalne od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 prowadzą poranną modlitwę – Jutrznię – zapraszamy wszystkich chętnych
  1. W tym tygodniu zapraszamy:
    – w poniedziałek od godz. 17.00 dzieci klas czwartych do sakramentu pokuty
    – we wtorek o godz. 19.00 rodziców dzieci klas komunijnych (trzecich) na spotkanie
    – w piątek chętnych do udziału w spotkaniu z Bożym Słowem (salka, godz. 19.30)
  1. Środa, 8 marca- Międzynarodowy Dzień Kobiet – to okazja, by otoczyć naszą pamięcią i wdzięczną modlitwą wszystkie Panie, niech dar kobiecości i macierzyństwa tak cudownie realizowany w naszych domach i rodzinach, w poświeceniu i bezinteresownej miłości będzie zawsze doceniony; niech dobry Bóg obdarza Was tylko tym co najpiękniejsze i potrzebne do zbawienia.
  1. Wszystkich chętnych, którzy pragną dołączyć do scholi, grup osób, którzy śpiewem uwielbiają Boga zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę o 18.30 (salka)
  1. W następną niedzielę, 12 marca odbędą się:
    – o godz. 15.00 Msza św. dla rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
    – o godz. 19.00 spotkanie lektorów

W tym dniu rozpoczniemy wielkopostną zbiórkę pieniężną dla osób z naszej parafii, będących w trudnej sytuacji materialnej (podczas mszalnego obrzędu przygotowania darów)

1. W lipcu organizowany jest wyjazd na Festiwal Młodych do Medjugorie, zapraszamy wszystkich chętnych także osoby dorosłe, rodziny – informacje i zapisy u ks. Grzegorza
  1. Dziękujemy za modlitwy i wsparcie naszej wspólnoty, zwłaszcza poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych. Niech w tym świętym czasie znajdzie się miejsce na dobry artykuł, stanowiący niejednokrotnie inspiracje do głębszych rozważań.
  1. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności śp. Halina STOPCZYŃSKA; najbliższym składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłą polecajmy w pokornej modlitwie miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek….
  1. Niedziela dzisiejsza, jest dniem solidarności z misjonarzami. Przy wyjściu złożyć możemy do puszki ofiary, które są przeznaczone na wsparcie dzieł misyjnych w Kościele polskim.