IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 MARCA 2023

1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Kamil FALKOWSKI,
    Asystent Diecezjalny Akcji KatolickiejKatolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej. Niech dobry Bóg kieruje Jego słowem, a nas wszystkich napełni łaską nawrócenia. W dniu dzisiejszym Msze św. odprawione zostaną w porządku niedzielnym.

W poniedziałek, wtorek i środę nie będzie tradycyjnej Eucharystii porannej o godz. 7.00.

Wszystkich dorosłych zapraszamy na Msze św. z naukami o godz.: 9.00; 18.00 i 19.30 (także studentów).

Specjalne zaproszenie kierujemy do osób chorych, cierpiących, starszych zapraszamy ich zwłaszcza w środę – podczas Mszy św. o godz. : 9.00 i 18.00 modlić się będziemy w ich intencji a najbardziej potrzebujący będą mogli otrzymać sakrament namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc w przywiezieniu chorych do świątyni.

Do sakramentu pokuty i pojednania zapraszamy 20 min. przed rozpoczęciem każdej Eucharystii.

Podczas dni rekolekcyjnych zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – rozpoczynać się ona będzie różańcem; prosimy wspólnoty Żywego Różańca o prowadzenie.

Dzieci mają swój odrębny, szkolny plan rekolekcji.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w czwartek i piątek.

1. Dzisiaj odbędą się:
    – o godz. 15.00 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania
    – o godz. 19.00 Uwielbienie przed Najśw. Sakramentem
  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
    – w piątki : Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 17.15 oraz po Mszy wieczornej dla młodzieży i osób dorosłych ok. 18.30.
    – w niedziele : Gorzkie Żale, wraz z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
  1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić uroczystości:
    – w poniedziałek, 20 marca – św. Józefa, Oblubieńca NMP
    – w sobotę, 25 marca- podczas porannej Mszy św. Zwiastowanie Pańskie. W dniu tym, który obchodzony jest jako Dzień Świętości Życia zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  1. W piątek zachęcamy do udziału w spotkaniu z Bożym Słowem (godz. 19.30)
  1. W następną niedzielę zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów – początek o 19.00
  1. Kościół żyje Eucharystią – jej sprawowanie i możliwość przyjęcia Komunii jest najwiekszym skarbem. Zbliża sie Wielkanoc – zwracamy sie do osób chorych, starszych- nie opuszczającyh swoich domów, nie mogących przyjść do świątyni. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej są gotowi do posługi w domach zgłoszonych chorych. mogliby w niedzielę przynosić im Komunię św. Zgłoszenia w zakrystii.
  1. Dziękujemy za modlitwy i wsparcie naszej wspólnoty, także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem:“Ukraina“ datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców
  1. Zapraszamy na wakacje z piątą Ewangelią! Jest jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę do Izraela i Jordanii w dniach 14-24 lipca br. Szczegóły, informacje i dane kontaktowe znajdują się na ulotkach wyłożonych w kruchcie kościoła. Na pielgrzymkę wybierają się nasi parafianie, którzy wielokrotnie z zadowoleniem korzystali z usług organizatora…
  1. Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych dostępnych w naszym sklepiku.