V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 MARCA 2023

1. Poprzez dzisiejszą niedzielę wchodzimy w ostatni okres Wielkiego Postu – w czas Męki Pańskiej. To czas szczególnego dawania świadectwa wierze: przez umartwienie, wyrzeczenie, zwielokrotnioną modlitwę. To czas odkrywania rzeczywistości krzyża, który choć od dziś zasłonięty pragnie wizerunek Ukrzyżowanego wyryć w naszych sercach.
  1. Dzisiaj zapraszamy na:
  • Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
  • spotkanie z rodzicami ministrantów o 19.00 (kaplica)
  1. W piątek ostatnia w Wielkim Poście Droga Krzyżowa. Wyruszymy po Mszy św. wieczornej (ok 18.40) ulicami naszej parafii niosąc krzyż. Do udziału w niej zachęcamy wszystkich. Nie będzie oddzielnego nabożeństwa dla dzieci; kancelaria również nie będzie czynna.
  1. Najbliższa sobota będzie pierwszą w nowym miesiącu , nabożeństwo wynagradzające ku czci NMP rozpocznie się po porannej Mszy św., zapraszamy.
  1. Kapłani odwiedzać będą chorych w ich domach w tym tygodniu. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
  1. Przyszła niedziela, zwana Palmową rozpocznie najważniejszy tydzień roku, zwany Wielkim.
  • podczas każdej Mszy św. pobłogosławione zostaną gałązki palmowe
  • Mszę św. o godz. 11.30 poprzedzać będzie uroczysta procesja, która rozpocznie się w ogrodzie. Natomiast po zakończeniu Mszy św. odbędzie się konkurs palm.
  • na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakr. bierzmowania ; po jej zakończeniu spotkanie w grupach.
  • w tym dniu obchodzić będziemy 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II
  1. Zbliża sie Wielkanoc – zwracamy sie do osób chorych, starszych- nie opuszczającyh swoich domów, nie mogących przyjść do świątyni. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej są gotowi do posługi w domach zgłoszonych chorych. mogliby w niedzielę przynosić im Komunię św. Zgłoszenia w zakrystii.
  1. Zapraszamy młodzież, młode małżeństwa oraz wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Medjugorie na Festiwal Młodych w dniach: 22-31 lipca. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek w kaplicy o godz. 19.00.
  1. Zapraszamy na wakacje z piątą Ewangelią! Jest jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę do Izraela i Jordanii w dniach 14-24 lipca br. Szczegóły, informacje i dane kontaktowe znajdują się na ulotkach wyłożonych w kruchcie kościoła. Na pielgrzymkę wybierają się nasi parafianie, którzy wielokrotnie z zadowoleniem korzystali z usług organizatora.
  1. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych. W naszym sklepiku oprócz kart świątecznych można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich.
  1. Dziękujemy za modlitwy i wsparcie naszej wspólnoty, także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Tragiczna sytuacja na Ukrainie wzywa do otwartości serc; przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem: „Ukraina“ datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla nich.
  1. W kruchcie kościoła lektorzy rozprowadzają sztuczne palmy ; żywe i sztuczne palmy będzie można również nabyć w Niedzielę Palmową przed wejściem do kościoła przed wszystkimi Mszami
  1. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: śp. Jan ĆWIEK. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a Zmarłego polecajmy w pokornej modlitwie Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …