NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

2 KWIETNIA 2023

1. Dzisiaj:
    – obchodzimy 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – jest to okazja do wyrażenia wdzięczności Bogu za dar Wielkiego Papieża, do odkrywania Jego Osoby i nauczania
    – ostatnie w tym roku Gorzkie Żale celebrować będziemy o godz. 17.15
    – na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakr. bierzmowania; po jej zakończeniu spotkanie w grupach.
  1. Niedziela obecna jest początkiem obchodu najważniejszych wydarzeń naszej wiary. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17.30.

W czwartek wieczorem rozpocznie się TRIDUUM PASCHALNE, uobecniające mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

PORZĄDEK I PRZEBIEG TRIDUUM PASCHALNEGO:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18:00

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18:00

Niedziela Zmartwychwstania rozpocznie się liturgią Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 20:00.

W WIELKI PIĄTEK:

– ofiary złożone przy okazji uczczenia krzyża przeznaczamy na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

– zachowujemy post ścisły i tradycyjnie przedłużamy go na dzień Wielkiej Soboty, aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy:

– Wielki Czwartek od zakończenia Mszy św. do godz. 21.00

– Wielki Piątek od godz. 8:00 do 17.45.

Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie:

– Wielki Piątek od zakończenia liturgii do godz. 21:00

– Wielka Sobota od godz. 8:00 do godz. 14.30 i od 19.00 do 19.45.

BŁOGOSŁAWIENIE POKARMÓW w Wielką Sobotę: od godz. 8:00 do 14:00.

W godzinach tych także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, a ministranci rozprowadzać będą wodę święconą.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE rozpoczniemy najważniejszą celebracją w ciągu całego roku – WIGILIĄ PASCHALNĄ. Choć rozpocznie się ona w sobotę, o godz. 20.00 to liturgicznie należy już do Niedzieli Zmartwychwstania. Weźmy w niej udział i przynieśmy świece z okapnikami, które zapalać będziemy podczas Liturgii światła i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

Msza Rezurekcyjna wraz z procesją odprawiona zostanie w niedzielę o godz. 6:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

1. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek, wtorek i środę, a następnie dopiero w środę po Świętach, 12 kwietnia.
  1. Tragiczna sytuacja na Ukrainie wzywa do otwartości serc; przy drzwiach głównych skarbonka z napisem:“Ukraina“ datki tam składane są przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców.
  1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie i poprowadzenie ostatniej Drogi Krzyżowej ulicami naszej Parafii.
  1. Dziękujemy za modlitwy i wsparcie finansowe naszej wspólnoty, także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu
  1. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych. W naszym sklepiku oprócz kart świątecznych można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich.