NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

9 kwietnia 2023

 1. Radosne Alleluja jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowani ze Zmartwychwstałym w wieczności. Kościół obchodzi tajemnicę Zmartwychwstania przez całą oktawę – traktując ją jako jeden wielki dzień.
 1. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Tradycyjnie też w II dzień Świąt modlimy się w intencji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a ofiary składane do puszki przeznaczamy na potrzeby tej Uczelni. Kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 1. W piątek z racji na oktawę wielkanocną można spożywać potrawy mięsne; w tym dniu o 19.30 zapraszamy na spotkanie biblijne.
 1. Za tydzień II Niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Bożego Miłosierdzia.
  – o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo i koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  – o godz. 16.00 odbędzie się Msza św. i katecheza dla kandydatów do sakr. bierzmowania
  – o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich na wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
  – o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca

Taca w tym dniu przeznaczona będzie na dzieła Caritas naszej diecezji.

 1. Przygotowaniem do Niedzieli Miłosierdzia będzie odmawiana codziennie po wieczornej Eucharystii koronka. Zachęcamy, wzorem św. Siostry Faustyny do jej nieustannego odmawiania.
 1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się swoją wiarą i zaangażowaniem w przebieg tegorocznych Świąt Paschalnych. Dziękujemy całej Służbie Liturgicznej: na ręce Karola za posługę lektorów i ministrantów, którzy pod czujnym okiem ceremoniarzy Marcina, Zbigniewa i Grzegorza wszystkim zawiłościom niecodziennej liturgii potrafili sprostać wzorcowo. Dziękujemy na ręce p. Tomasza wszystkim szafarzom Komunii św., Scholi – na ręce p. Agaty Czułady i p. Pawła, naszego organisty za bardzo starannie dobrany i wykonany śpiew i muzykę; p. Arturowi, naszemu kantorowi za śpiewy; poszczególnym grupom parafialnym za gorliwość , zwłaszcza za komentarze liturgiczne oraz aktywny udział w procesji rezurekcyjnej; p. Tadeuszowi dbającemu o zakrystię oraz inicjatorowi i budowniczemu Grobu Pańskiego i wszystkim, którzy pracowali nad wystrojem Grobu i Ciemnicy; dziękuję Księżom za gorliwą pracę i służbę w konfesjonale, Ks. Grzegorzowi za Gorzkie Żale. Wszystkim, za życzenia skierowane pod naszym imieniem, także te z Wielkiego Czwartku.
 1. Apelujemy stale o wytrwałą modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie odmawiając w rodzinach Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem:“Ukraina“ datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców, zwłaszcza tych, którzy przebywają na terenie naszej Parafii.
 1. Dziękujemy za modlitwy i wsparcie finansowe naszej wspólnoty, zwłaszcza poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu
 1. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych. W naszym sklepiku można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich.
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com