DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

10 września 2023

1. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego odprawiona zostanie dzisiaj o godz. 11.30 , wtedy także pobłogosławione zostaną tornistry i podręczniki dzieci rozpoczynających naukę w szkole (klasy pierwsze).
  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
    – w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma
    – w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
    – w piątek- wspomnienie NMP Bolesnej
    – w sobotę– św. męczenników Korneliusza i Cypriana (poranna Msza św.)
  1. Zapraszamy uczestników i wszystkich chętnych do udziału w spotkaniach następujących grup:
    – we wtorek o godz. 19.00 Wspólnoty św. Józefa
    – w środę o 19.00 scholi
    – w piątek o 19.30 grupy biblijnej
    w sobotę służby liturgicznej: o 10.00 – ministranci; o 19.30 lektorzy i kandydaci
  1. W następną niedzielę po wieczornej Mszy św. odbędzie się wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
  1. Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2024.
  1. Trwają zapisy na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania. Młodzież klas ósmych oraz wszystkich starszych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu zapraszamy do kancelarii lub do zakrystii.
  1. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii św. (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej – zapisy, po akceptacji rodziców w zakrystii.
  2. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.
  1. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności śp. Henryka PALEWSKA. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłą polecajmy miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek….