DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

17 września 2023

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Oddziaływania – z troską pochylamy się nad pracą ludzi mediów i prosimy o rzetelność i odpowiedzialność w przekazywaniu wiadomości i komentowaniu rzeczywistości. Jednocześnie zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W kiosku parafialnym każdy z nas niezależnie od wieku może i powinien znaleźć właściwą dla siebie lekturę. Często jest to dobry pomysł na drobny upominek dla kogoś bliskiego.
    W naszej parafii można stale nabyć następujące czasopisma:
    Dla osób dorosłych:
    Niedziela, Gość niedzielny, Źródło, Różaniec, Egzorcysta, Cuda i łaski, Arka, Głos Ojca Pio, Rycerz niepokalanej, Znak Pokoju, Moja Rodzina, W naszej Rodzinie, Któż jak Bóg, Wychowawca, List, Miłujcie się.
    Dla dzieci:
    Anioł Stróż, Mały Gość, Ola i Jaś, Promyczek, Dominik (dla dzieci pierwszokomunijnych)
  1. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
    – w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży
    – w czwartek– święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
    – w sobotę – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera (poranna Msza św.)
  1. Zapraszamy na spotkania:
    – w środę o godz. 19.00 scholę
    – w piątek grupę biblijną o 19.30
  2. Zapraszamy serdecznie na katechezy prowadzone przez wspólnoty drogi neokatechumenalnej, których celem jest ożywienie naszej wiary. Odbywać się one będą w kaplicy w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30.
  1. W przyszłą niedzielę taca stanowić będzie miesięczną zbiórkę gospodarczą
  2. Trwają zapisy na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania. Młodzież klas ósmych oraz wszystkich starszych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.
  3. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  4. Zapraszamy na spotkanie lektorów i kandydatów na lektorów w przyszłą niedzielę – 24 września o godz.19.00
  5. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności śp. HERONIM BOGUSZEWSKI. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia,a zmarłego polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…