DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

24 września 2023

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
    – w poniedziałek – wspomnienie Bł.Władysława z Gielniowa, prezbitera
    – w środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
    – w czwartek – św. Wacława, męczennika
    – w piątek – święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
    – w sobotę – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła (poranna Msza św.)
  1. Zapraszamy na spotkania:
    – w poniedziałek o godz.19.00 Wspólnoty Kapłańskiej Osób Świeckich
    – we wtorek o godz. 19.00 rodziców dzieci klas komunijnych (trzecich)
    – w środę o godz. 19.00 scholę
    – w piątek grupę biblijną o 19.30
  1. W następną niedzielę zapraszamy:
    – o godz. 15.30 na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
    – po wieczornej Mszy św.- na spotkanie członków Żywego Różańca oraz osoby chętne do włączenia się w to misyjne dzieło.
  1. Zapraszamy serdecznie na katechezy prowadzone przez wspólnoty drogi neokatechumenalnej, których celem jest ożywienie naszej wiary. Odbywają się one w kaplicy w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30.
  1. Do końca września trwają zapisy na kurs do sakramentu bierzmowania. Młodzież klas ósmych, oraz starszych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. W przyszłą niedzielę,1 października o godz.19.00 zapraszamy na I spotkanie inaugurujące przygotowanie do sakramentu bierzmowania młodzież wraz z rodzicami.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Przy wyjściu z kościoła na ławkach wyłożone są specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach. Kartki te składamy do końca listopada na ręce księży w zakrystii bądź kancelarii.
  2. Dzisiaj o godz.19.00 w salce odbędzie się spotkanie lektorów i kandydatów do lektoratu
  3. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę pod nazwą ŚLADAMI NIEPODLEGŁOŚCI w sobotę – 21 października.W programie:
    – Muzeum Bitwy Warszawskiej – „Cudu nad Wisłą” w Ossowie;
    – Muzeum Józefa Piłsudskiego i dworek Milusin w Sulejówku;
    – Sanktuarium MB Łaskawej OO.Jezuitów oraz Archikatedra Męczeństwa Św.Jana Chrzciciela z grobem Bł.Prymasa Tysiąclecia w Warszawie na Starym Mieście;
    – kościół Św.Stanisława kostki – Sanktuarium Bł.Ks.Jerzego Popiełuszki oraz jego muzeum w Warszawie na Żoliborzu.
    Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie parafialnej oraz w kiosku parafialnym.