DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA  ZWYKŁA

1 października  2023

1. Dzisiaj odbędą się :
    – o godz. 15.30 Msza św. dla rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
    – o godz. 19.00 spotkanie członków kół Żywego Różańca oraz chętnych do włączenia się w to misyjne dzieło.
    – o godz. 19.00 spotkanie młodzieży – kandydatów do bierzmowania oraz dla ich rodziców
  2. Rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, które odprawiane będą codziennie: w dni powszednie i niedziele o godz. 17.15. Różaniec z udziałem dzieci : we wtorki i czwartki. Wszystkich zapraszamy serdecznie. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele lub w rodzinie; należy spełnić następujące warunki: a. pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły; b. z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic; c. przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.
  3. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
    – poniedziałek – św. Aniołów Stróżów
    – w środę– św. Franciszka z Asyżu
    – w czwartek – św. Faustynę Kowalską
    – w sobotę – NMP Różańcową (Msza św. poranna)
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota października.
    – w czwartek, po wieczornej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji powołań
    – w piątek zapraszamy do uczczenia Bożego Serca – spowiedź od godz. 16.30; Msza pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.15. Po Mszy św. wieczornej różaniec, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania.
    – w sobotę- po porannej Mszy modlitwy wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP
  1. Zachęcamy do udziału w katechezach prowadzonych przez wspólnoty drogi neokatechumenalnej, których celem jest ożywienie naszej wiary. Odbywają się one w kaplicy w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30.
  2. Zapraszamy serdecznie na spotkanie rodziców dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św; odbędzie się ono we wtorek o godz. 19.00. dzieci klas IV mają swój dzień spowiedzi w piątek od 16.30.
  3. W środę spotkanie scholii i wszystkich pragnących dołączyć do niej o godz. 19.00
  4. W czwartek młodzież przygotowująca się do bierzmowania weźmie udział w spotkaniu dekanalnym w pruszkowskim Centrum Kultury – wyjazd sprzed kościoła o godz. 18.30.
  5. W piątek zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie z Bożym Słowem – początek w salce o godz. 19.30.
  6. W sobotę odbędą się rozgrywki sportowe ministrantów w Książenicach.
  7. Przypominamy o listopadowej Mszy wspólnej za zmarłych : sprawowana będzie ona codziennie o godzinie 18-ej, począwszy od 1 listopada. Choć imion czy nazwisk może być wiele to przecież dla każdego z nich ma ona wartość najwyższą. Imiona i nazwiska zmarłych można podawać w kancelarii i zakrystii. Przy zapisywaniu wskazujemy też dzień tygodnia, w którym na początku Mszy te konkretne imiona będą odczytywane. Msze te to nie modlitwa wypominkowa – te mają swoją odrębną tradycję i są praktykowane w innej formie.
  8. Przy wyjściu z kościoła na ławkach są zatem wyłożone specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach. Kartki te składamy na ręce księży w zakrystii bądź kancelarii.
  9. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności śp. Heronim BOGUSZEWSKI, śp. Stanisław MAJEWSKI, śp. Sławomir KANCIAŁA i śp. Barbara ZAWADZKA. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłych w pokornej modlitwie polecajmy dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek