DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

8 października 2023

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są codziennie:
    – w dni powszednie i niedziele o godz. 17.15.
    – Różaniec z udziałem dzieci : we wtorki i czwartki.
  1. Wśród grup modlitewnych działających w naszej są też rodzice modlący się systematycznie za swoje dzieci na różańcu. Tworzą oni Róże różańcowe – zachęcamy gorąco, by dołączyć do tej modlitwy. Chętnych prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
  1. Zachęcamy do udziału w katechezach prowadzonych przez wspólnoty neokatechumenalne, których celem jest ożywienie naszej wiary. Odbywają się one w kaplicy w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30.
  1. W środę spotkanie scholii i wszystkich pragnących dołączyć do niej o godz. 19.00
  1. W piątek zapraszamy na spotkanie z Bożym Słowem – początek w salce o godz. 19.30.
  1. W następną niedzielę:
    – obchodzić będziemy XXIII Dzień Papieski; w dniu tym w całej naszej Ojczyźnie przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na rzecz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
    – z okazji zbliżającej się 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II po każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami Jego krwi
    – o godz. 15.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na katechezę
    – o godz. 19.00 wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
  1. Przypominamy o listopadowej Mszy wspólnej za zmarłych : sprawowana będzie ona codziennie o godzinie 18-ej, począwszy od 1 listopada.
    Choć imion czy nazwisk może być wiele to przecież dla każdego z nich ma ona wartość najwyższą. Imiona i nazwiska zmarłych można podawać w kancelarii i zakrystii. Przy zapisywaniu wskazujemy też dzień tygodnia, w którym na początku Mszy te konkretne imiona będą odczytywane. Msze te to nie modlitwa wypominkowa – te mają swoją odrębną tradycję i są praktykowane w innej formie.
  1. Przy wyjściu z kościoła na ławkach są wyłożone specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach. Kartki te składamy na ręce księży w zakrystii bądź kancelarii.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku – w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych.
  1. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności śp. Zygmunt PIEKARSKI. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłego w pokornej modlitwie polecajmy dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…