DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj:
    – o godz. 15.30 katecheza dla młodzieży przygotowującą się do bierzmowania
    – o godz. 19.00 wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
  1. W tym tygodniu wspominać w liturgii będziemy:
    – w poniedziałek – św. Jadwigę Śląską
    – we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
    – w środę – św. Łukasza, Ewangelistę (dzień modlitw za pracowników służby zdrowia)
    – w czwartek – bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę, kapłana naszej Archidiecezji i męczennika
    – w piątek– św. Jana Kantego, prezbitera
  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie i niedziele o godz. 17.15. Różaniec z udziałem dzieci : we wtorki i czwartki.
  2. Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału:
    – w katechezach prowadzonych przez wspólnoty neokatechumenalne, których celem jest ożywienie naszej wiary; odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30.
    – we wtorek o godz. 19.00 w spotkaniu męskiej wspólnoty św. Józefa
    – w środę o godz. 19.00 w spotkaniu scholii
    – w piątek o godz. 19.30 w spotkaniu grupy biblijnej
  1. W następną niedzielę, Niedzielę Misyjną taca stanowić będzie zbiórkę na misje św.
  2. Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2024.
  3. Przypominamy o listopadowej Mszy wspólnej za zmarłych : sprawowana będzie ona codziennie o godzinie 18-ej, począwszy od 1 listopada. Imiona i nazwiska zmarłych można podawać w kancelarii i zakrystii; przy zapisywaniu wskazujemy też dzień tygodnia, w którym te konkretne imiona będą odczytywane.
  1. Przy wyjściu z kościoła na ławkach są wyłożone specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach. Kartki te składamy na ręce księży w zakrystii bądź kancelarii.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku – w niej wiele wartościowych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych.
  1. Zwracamy się z prośbą do tych spośród Państwa, którzy w ostatnim czasie zamieszkali na terenie naszej parafii w nowo wybudowanych blokach i domkach o kontakt z kancelarią lub po Mszy świętej w zakrystii. Pragniemy uaktualnić spis ulic, domów i bloków przed tegoroczną wizytą duszpasterską – kolędą.
  1. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności śp. Krzysztof PACIOREK. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłego w pokornej modlitwie polecajmy dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…
  1. Dziś, w Dzień Papieski – zgodnie z wolą Episkopatu (list odczytany w ubiegłą niedzielę) przed kościołem można złożyć do puszki ofiarę na rzecz stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie.
    Z okazji jutrzejszej 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami Jego krwi i możliwość ich ucałowania.