DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

22 października 2023

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie i niedziele o godz. 17.15. Różaniec z udziałem dzieci: we wtorki i czwartki
    (prośbę o obecność z dziećmi i zachętę do uczestnictwa kierujemy zwłaszcza do rodzin dzieci, które w tym roku przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.)
  1. W sobotę obchodzić będziemy święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza (poranna Msza św.); w tym dniu wśród solenizantów jest p. Tadeusz ofiarnie posługujący w zakrystii – niech dobry Bóg darzy go wszelkimi potrzebnymi łaskami.
  1. Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału:
    – w katechezach prowadzonych przez wspólnoty neokatechumenalne, których celem jest ożywienie naszej wiary; odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30.
    – w spotkaniu scholi: w środę o godz. 19.00 i sobotę o 16.30
    – grupy biblijnej: w piątek o godz. 19.30
  1. W następną niedzielę :
    – o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
    – po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie lektorów i kandydatów
    – ofiary składane na tacę stanowić będą październikową zbiórkę gospodarczą
  1. Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2024.
  1. Przypominamy o listopadowej Mszy wspólnej za zmarłych : sprawowana będzie ona codziennie o godzinie 18-ej, począwszy od 1 listopada. Przy zapisywaniu wskazujemy też dzień tygodnia, w którym te konkretne imiona będą odczytywane.
  1. Przy wyjściu z kościoła na ławkach są wyłożone specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach. Kartki te składamy na ręce księży w zakrystii bądź kancelarii.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane: – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku – w niej wiele wartościowych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych.
  1. Zwracamy się z prośbą do tych spośród Państwa, którzy w ostatnim czasie zamieszkali na terenie naszej parafii w nowo wybudowanych blokach i domkach o kontakt z kancelarią lub po Mszy świętej w zakrystii. Pragniemy uaktualnić spis ulic, domów i bloków przed tegoroczną wizytą duszpasterską – kolędą.