TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

29 października 2023

 

 1. Dzisiaj odbędą się:
  – o godz. 15.30 Msza św. dla rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
  – po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów i kandydatów
 2. Kończy się październik – miesiąc, w którym w szczególny sposób rozważaliśmy tajemnice różańca. Do wtorku nabożeństwa odbywać się będą o godz. 17.15. W tym ostatnim dniu nagrodą dla dzieci będzie nie tylko chwała Pana ale i słodka nagroda. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy przesuwając paciorki różańca modlili się w tylu różnych potrzebach i za tylu ludzi . Dziękujemy wszystkim na czele ze Wspólnotą Żywego Różańca za ich zaangażowanie. Niech Niepokalana wspiera nas swoim wstawiennictwem.
 3. W środę, 1 listopada obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. To tradycyjny dzień, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych – pamiętajmy, że modlitwa jest najważniejszą powinnością tych, co pozostali.
  Msze św. odprawione zostaną o godz.: 8.00; 10.00 i 18.00. W dniu tym katolicy mają obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
  Nabożeństwo żałobne połączone z procesją, podczas którego modlić się będziemy za naszych zmarłych odprawione zostanie po Mszy św. wieczornej.
 1. W czwartek, 2 listopada wspominać będziemy Wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny).
  Msze św. odprawione zostaną o godz.: 7.00; 9.00 i 18.00.
 1. W dniach od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
  Dodatkowo w dniu 2 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie Modlitwy Pańskiej oraz wyznania wiary – zachowując zwykłe warunki (spowiedź sakramentalna lub wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, Komunia św., modlitwa według intencji Ojca św.). Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

  Osoby starsze, chore oraz te, które muszą zostać w domu, mogą także uzyskać dar odpustu, ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące, łącząc się duchowo ze wspólnotą wiernych i modląc się za zmarłych. Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych lub wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota listopada.
 • w czwartek, po wieczornej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia
 • w piątek zapraszamy do uczczenia Bożego Serca – spowiedź od godz. 16.30; Msza pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.15. Po Mszy św. wieczornej Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania.
 • W sobotę po porannej Eucharystii trwać będą do godz. 9.00 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi
 1. Zachęcamy młodzież i dorosłych do udziału w katechezach prowadzonych przez wspólnoty neokatechumenalne, których celem jest ożywienie naszej wiary; odbędą się one w tym tygodniu w poniedziałek i piątek o godz. 19.30.
 2. W następną niedzielę, 5 listopada zapraszamy:
  – o godz. 15.30 młodzież przygotowującą się do bierzmowania na katechezę
  – o godz. 17.15 do wspólnego różańca w intencji zmarłych
 1. Przypominamy o listopadowej Mszy wspólnej za zmarłych: sprawowana będzie ona codziennie o godzinie 18-ej, począwszy od 1 listopada. Przy zapisywaniu wskazujemy też dzień tygodnia, w którym te konkretne imiona będą odczytywane.
 1. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, za których modlić się będziemy przez cały rok w wypominkach; kartki te składamy do końca listopada.
 1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
  – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
  – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku; w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych.

 

 

 

 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com