TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

5 listopada 2023

1. Dzisiaj zapraszamy:
    – o godz. 15.30 młodzież przed bierzmowaniem na katechezę
    – o godz. 17.15 na różaniec (w intencji zmarłych)
  2. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
    – w czwartek- święto rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej
    – w piątek – św. Leona Wielkiego, papieża
    – w sobotę – św. Marcina z Tours, biskupa (poranna Msza św.)
  1. Sobota, 11 listopada – to 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości (1918). To wyjątkowy czas, by z wdzięcznością pomyśleć i ogarnąć modlitwą tych wszystkich, którzy oddali swoje życie za naszą wolność.
    W intencji Ojczyzny modlić się będziemy podczas Mszy o godz. 7.00 i 18.00.
  1. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie biblijne wszystkich chętnych, pragnących głębiej poznawać i żyć Bożym Słowem (salka)
  1. W następną niedzielę, 12 listopada:
    – będziemy obchodzić XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku będziemy wspierać kraje Bliskiego Wschodu naszą modlitwą oraz zebranymi ofiarami, które zostaną przeznaczone na pomoc tamtejszym chrześcijanom.
    –  o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich chętnych na katechezę o modlitwie za zmarłych.
    –  o godz. 19.00 spotkanie z rodzicami ministrantów
  1. Trwają katechezy prowadzone przez wspólnoty neokatechumenalne – odbędą się one w tym tygodniu w poniedziałek i piątek o godz. 19.30- zapraszamy.
  1. Przypominamy o listopadowej Mszy wspólnej za zmarłych : sprawowana jest ona codziennie o godzinie 18-ej, począwszy od 1 listopada. Można jeszcze dopisać do niej swoich zmarłych wskazując też dzień tygodnia, w którym te konkretne imiona będą odczytywane.
  1. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, za których modlić się będziemy przez cały rok w wypominkach; kartki te składamy do końca listopada.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku; w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych.
  1. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Małgorzata Zielińska. Najbliższym składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłą polecajmy miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek …