TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

19 listopada 2023

1. Dzisiaj zapraszamy:
    – o godz. 15.30 na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
    – o godz. 19.00 na wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
  1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
    – w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
    – we wtorek – Ofiarowanie NMP
    – w środę – św. Cecylię, patronkę śpiewu kościelnego
    – w piątek – św. Andrzeja Dung – Lak i towarzyszy, meczenników
  1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania formacyjne:
    – we wtorek o 19.00 z rodzicami dzieci klas trzecich
    – w środę o 19.00 i w sobotę o 17.00 scholi dziecięcej (chętni starsi proszeni są o kontakt z p. Pawłem, organistą)
    – w piątek o godz. 19.30 grupy biblijnej
  1. W sobotę odbędzie się w naszej parafii Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu / zwana dawniej Nabożeństwem 40 – godzinnym/. To czas modlitwy i dziękczynienia za dar Eucharystii, która stanowi centrum naszej wiary, a zarazem czas przebłagania Jezusa za nieuszanowanie i za grzechy wobec Najświętszego Sakramentu.
    Adoracja rozpocznie się w po porannej Eucharystii trwać będzie do godz. 12.00; następnie wznowiona będzie o godz. 15.00 odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia i zakończy przed Mszą wieczorną. Po niej trwać będzie do godz. 20.30 (Apel Jasnogórski).

Grupy i wspólnoty naszej parafii oraz dzieci zachęcamy do prowadzenia rozważań, będzie także czas na osobistą, cichą adorację. Wszystkich zapraszamy bardzo serdecznie, zaplanujmy już teraz tak swój czas, by było w nim miejsce dla Jezusa.

1. Adoracja ta przygotowuje nas do przeżycia przyszłej niedzieli- ostatniej w roku kościelnym – poświęconej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata będącej naszą uroczystością odpustową.
    Po głównej Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać w tym dniu odpust zupełny /zachowując zwykłe warunki/.
    Ofiary składane na tacę w tym dniu stanowić będą listopadową zbiórkę gospodarczą.
  2. W następną niedzielę także:
    – zapraszamy na spotkanie młodzież uczącą się i pracującą – początek o 19.00.
    – odbędzie się kiermasz książki katolickiej. Po każdej Mszy św. będzie okazja do nabycia wartościowych książek dla dzieci i dorosłych, które mogą być dobrym pomysłem na prezent dla najbliższych. Dochód ze sprzedaży książek zasili parafialny fundusz charytatywny.
  3. Zachęcamy do modlitwy za naszych zmarłych:
    – Msze listopadowe w ich intencji sprawowana są codziennie o godzinie 18-ej, począwszy od 1 listopada. Można jeszcze dopisać do niej swoich zmarłych wskazując też dzień tygodnia, w którym te konkretne imiona będą odczytywane.
    – przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, za których modlić się będziemy przez cały rok w wypominkach; kartki te składamy do końca listopada.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku; w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych.
  1. Zgodnie z ubiegłotygodniową informacją tegoroczna wizyta duszpasterska – kolęda rozpocznie się od poniedziałku po uroczystościach odpustowych –tj. od dnia 27 listopada. Nawiedzać będziemy mieszkańców domków według następującego porządku:
    Poniedziałek, 27 listopada – ul. Sobieskiego, Piasta
    Wtorek, 28 listopada – ul. Okrzei, Lisa Kuli, Żółkiewskiego, Pułaskiego, Paderewskiego od nr 55
    Środa, 29 listopada – ul. Łukasińskiego, Sowińskiego, Prądzyńskiego
    Czwartek, 30 listopada – ul. Paderewskiego (od Bohaterów Wolności do Żbikowskiej), Ogińskiego, Kurpińskiego
    Piątek, 1 grudnia – I piątek, nie ma kolędy
    Sobota, 2 grudnia – nie ma kolędy

Poniedziałek, 4 grudnia – ul. Żbikowska 38-70 – Osiedle EKO
    Wtorek, 5 grudnia – ul. Dąbrowskiego, Bema, Wysockiego
    Środa, 6 grudnia – ul. E. Plater, Żbikowska
    Czwartek, 7 grudnia – ul. Chopina, Karłowicza
    Piątek, 8 grudnia – nie ma kolędy
    Sobota, 9 grudnia – ul. Konotopa

Plan ten podany jest w gablocie i na stronie internetowej. Wizyta duszpasterska rozpoczynać się będzie od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 , zaś w soboty od 10.00. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji sąsiadom.

1. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Tadeusz PARZYDŁO i śp. Stefania CYNIAK. Najbliższym składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłych polecajmy miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek …