IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 MARCA 2024

1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Grzegorz SUCHODOLSKI, pallotyn. Niech dobry Bóg kieruje Jego słowem, a nas wszystkich napełni łaską nawrócenia.

W poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Eucharystii porannej o godz. 7.00.
Wszystkich dorosłych zapraszamy na Msze św. z naukami o godz.: 9.00; 18.00 i 19.30 (także studentów).

Dzieci mają swój odrębny plan rekolekcji.

Osoby chore, cierpiące, starsze zapraszamy zwłaszcza w środę – podczas Mszy św. o godz. : 9.00 i 18.00 modlić się będziemy w ich intencji a najbardziej potrzebujący będą mogli otrzymać sakrament namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc w przywiezieniu chorych do świątyni.

Do sakramentu pokuty i pojednania zapraszamy 20 min. przed rozpoczęciem każdej Eucharystii.

Podczas dni rekolekcyjnych zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – rozpoczynać się ona będzie różańcem; prosimy wspólnoty Żywego Różańca o prowadzenie.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w czwartek i piątek.

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
    – Drodze Krzyżowej w piątek: o godz. 17.15 (dzieci) i o 18.30 (dorośli i młodzież)
    – Gorzkich Żalach wraz z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
  1. Wspólnoty neokatechumenalne od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 prowadzą poranną modlitwę – Jutrznię – zapraszamy wszystkich chętnych
  1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania formacyjne:
    – w środę o 19.00 i w sobotę o 17.00 scholi dziecięcej.
    – w czwartek o 20.00 wspólnoty św. Józefa (zapraszamy mężczyzn)
    – w piątek o godz. 19.30 grupy biblijnej
  1. W następną niedzielę:
    – o godz. 15.30 Msza św. dla rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
    – o godz. 19.00 wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
    – w kruchcie można będzie nabyć suche palmy a w Niedzielę Palmową także świeże
  1. Z okazji XI rocznicy wyboru papieża Franciszka w środę o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odprawiona zostanie uroczysta Msza św. – do uczestnictwa wszyscy są serdecznie zaproszeni.
  1. Kościół żyje Eucharystią – jej sprawowanie i możliwość przyjęcia jest najwiekszym skarbem. Zbliża sie Wielkanoc – zwracamy sie do osób chorych starszych, i ich opiekunów. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej są gotowi w niedziele przynosić im Komunię św. Zgłoszenia w zakrystii.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do adoracji krzyża wystawionego w prezbiterium.
  1. Wspólnota mężczyzn św. Józefa zaprasza w sobotę, 23 marca na całodniową pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu; informacje u ks. Grzegorza.
  1. W kruchcie, przy wyjściu ze świątyni:
    – rodzice ministrantów będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane stroiki wielkanocne. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie funduszu ministranckiego.
    – członkowie wspólnot parafialnych zbierać będą ofiary, które przeznaczone będą na zakup kwiatów do Bożego Grobu, bardzo za to dziękujemy.
  1. Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych. W sklepiku dostępne są wydania wielu aktualnych tygodników.
  1. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: śp. Włodzimierz SALICKI. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłego polecajmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …