V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 MARCA 2024

1. Poprzez dzisiejszą niedzielę wchodzimy w ostatni okres Wielkiego Postu – w czas Męki Pańskiej. To czas szczególnego dawania świadectwa wierze: przez umartwienie, wyrzeczenie, zwielokrotnioną modlitwę. To czas odkrywania rzeczywistości krzyża, który choć od dziś zasłonięty pragnie wizerunek Ukrzyżowanego wyryć w naszych sercach.
  1. Dzisiaj zapraszamy na:
    – Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
    – Wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00
  1. We wtorek, 19 marca obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Wszystkich, którym patronuje św. Józef, a także uciekających się do Jego wstawiennictwa (wspólnota mężczyzn św. Józefa) polecamy łaskawości Pana Boga. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na specjalne nabożeństwo.
  1. Wspólnoty neokatechumenalne od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 prowadzą poranną modlitwę – Jutrznię – zapraszamy wszystkich chętnych
  1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania formacyjne:
    – w środę o 19.00 i w sobotę o 17.00 scholi dziecięcej.
    – w piątek o godz. 19.30 grupy biblijnej
  1. W piątek ostatnia w Wielkim Poście Droga Krzyżowa. Wyruszymy po Mszy św. wieczornej (ok 18.40) ulicami naszej parafii niosąc krzyż. Do udziału w niej zachęcamy wszystkich. Nie będzie oddzielnego nabożeństwa dla dzieci; kancelaria nie będzie czynna.
  1. Kapłani odwiedzać będą chorych w ich domach w tym tygodniu. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
  1. Przyszła niedziela – Palmowa rozpocznie najważniejszy tydzień roku, zwany Wielkim.
    – podczas każdej Mszy św. pobłogosławione zostaną gałązki palmowe
    – Mszę św. o godz. 11.30 poprzedzać będzie uroczysta procesja, która rozpocznie się w ogrodzie
    – o godz. 15.30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania
    – o godz. 17.15 ostatnie Gorzkie Żale
  1. Zachęcamy do adoracji krzyża wystawionego w prezbiterium.
  1. Wspólnota mężczyzn św. Józefa w sobotę, 23 marca uda się na całodniową pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu; informacje u ks. Grzegorza.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. W kruchcie, przy wyjściu ze świątyni:
    – rodzice ministrantów rozprowadzają własnoręcznie wykonane stroiki wielkanocne. Dochód stanowi dofinansowanie funduszu ministranckiego
    lektorzy rozprowadzają sztuczne palmy ; żywe i sztuczne palmy będzie można również nabyć w Niedzielę Palmową przed wejściem do kościoła przed wszystkimi Mszami
    – członkowie wspólnot parafialnych zbierać będą ofiary, które przeznaczone będą na zakup kwiatów do Bożego Grobu, bardzo za to dziękujemy.
  1. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych. W naszym sklepiku oprócz kart świątecznych można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich.
  1. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: śp. Edward SUJKA. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłego polecajmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …