1. Tegoroczny Adwent jest wyjątkowy. Pandemia zmieniła nasz codzienny sposób funkcjonowania, również w wymiarze praktyk religijnych. Dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, nie jest obowiązkiem i powinno to się odbywać po głębszym namyśle. Racją, dla której dyspensy zostały ogłoszone, są obowiązujące przepisy sanitarno-epidemiologiczne, znacznie ograniczające liczbę osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach. Msza św. internetowa lub telewizyjna nie jest pełnym uczestniczeniem w Ofierze Chrystusa, chociażby dlatego, że nie ma możliwości przystąpienia do Komunii św. Zachęcamy do uczestnictwa w codziennych Mszach św. roratnich, do spotkań z przebaczającym Jezusem w sakramencie pojednania, do prywatnej bądź wspólnotowej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu tygodnia, przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych.

2. Uroczysta adwentowa Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny – zwana Roratnią – odprawiana jest codziennie (poza niedzielami i uroczystościami) o godz. 7.00. Zachęcamy wszystkich do licznego w niej udziału. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony.

3. W Adwencie – od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 odmawiana jest Jutrznia. Na modlitwę tę, prowadzoną przez Wspólnoty Neokatechumenalne, zapraszamy wszystkich chętnych bardzo serdecznie.

4. Dziś, 6 grudnia wspominamy dobrego biskupa – św. Mikołaja. Choć w tym roku nie możemy gościć go wśród nas – to nie zapomnijmy obdarować dzieci (a może i dorosłych) choćby drobnym upominkiem.

5. W poniedziałek o godz.19.00 odprawiona zostanie Msza św. rozpoczynającą obchody wigilii Niepokalanego Poczęcia NMP. W imieniu Wspólnot Neokatechumenalnych, prowadzących modlitwę wszystkich serdecznie zapraszamy.

6. We wtorek, 8 grudnia obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św., odprawione zostaną o godz.: 7.00 i 18.00. O godz. 12.00 zapraszamy wszystkich na Godzinę Łaski.
Podczas objawienia, które miało miejsce 8 grudnia 1947 roku Maryja wypowiedziała następujące słowa:
Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

7. W przyszłą niedzielę , 13 grudnia: – rozpoczniemy dni duchowego skupienia przed nadchodzącymi Świętami (program podany zostanie w następną niedzielę) – o 15.30 zapraszamy na Mszę św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klas trzecich. Z uwagi na ograniczenia pandemiczne prosimy bardzo , by dzieciom towarzyszył tylko 1 z rodziców.

8. W kruchcie dostępne są poświęcone opłatki wigilijne. To wyjątkowy znak chleba, starajmy się nabywać je nie w miejscu przypadkowym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji są także wsparciem dla jednego z zakonów kontemplacyjnych, w którym siostry trudniąc się ich wypiekiem zarabiają na swoje utrzymanie. W niedziele nabyć będzie można opłatki w kruchcie kościoła, zaś w dni powszednie przed lub po każdej Mszy św. w zakrystii.

9. Rodzice ministrantów zapraszają do nabycia stroików świątecznych wykonanych własnoręcznie przez siebie. Dochód będzie przeznaczony na fundusz ministrancki w celu dofinansowania obozu letniego. Stroiki można będzie nabyć dzisiaj przed kościołem po Mszach św. o godz.: 10:00, 11:30 i 13:00.

10. Z uwagi na nakazy służb sanitarnych przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek lub przyłbic, o dystansie miedzy sobą – prosimy tak zajmować miejsca, by był on zachowany oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

11. Piastowski Klub Krwiodawców serdecznie zaprasza na ostatnią w tym roku Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się w sobotę 12 grudnia w godzinach od 9 do 12:30. Ambulans oczekiwał będzie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Al. Tysiąclecia 1.

12. Policja zwraca się z apelem do mieszkańców naszego miasta o czujność i roztropność z uwagi na coraz częstsze (i niestety udane) próby wyłudzania pieniędzy od osób starszych. Metod jest coraz więcej: na wypadek, na zakup nieruchomości, na zwrot długu znajomego, na wyjątkową okazję, a ostatnio na policjanta Zaznaczyć trzeba, iż prawdziwa policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy – taka prośba zawsze jest znakiem oszustwa – trzeba o tym powiadomić bliskich i komisariat policji (nr 112). Prosimy o taką czujność bliskich starszych osób i ich sąsiadów.

13. Przed kościołem znajduje się wydzielony pas przeznaczony do parkowania samochodów dla uczestników nabożeństw; nie powinien on być blokowany w sposób stały. Prosimy serdecznie o uszanowanie tego. Prosimy także o nie parkowanie samochodami na podjeździe, bezpośrednio przy ogrodzeniu od strony ogrodu. Samochody tak pozostawione (zwłaszcza na całą noc) stwarzają niepotrzebny kłopot, oraz stanowić mogą przeszkodę w awaryjnym dotarciu do kościoła.

14. Pragniemy poinformować, iż wznowiona została działalność parafialnej strony internetowej – będzie ona dostępna pod nowym adresem: parafiapiastow.pl

15. W ostatnim czasie odszedł z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Jerzy STĘPNIAK. W serdecznej modlitwie polecajmy go miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

16. Obchodzimy dzisiaj XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Papież Franciszek zwracając się do nas tak mówił: Polecam wam to ważne dzieło i dziękuję wszystkim Polakom, którzy angażują się na rzecz sąsiadujących Kościołów, w duchu braterskiej miłości. Niech Bóg wam błogosławi! Przy wyjściu można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com