TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU
13 grudnia 2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczynają się nasze adwentowe dni skupienia, które trwać będą do wtorku, 15 grudnia włącznie.

W poniedziałek i wtorek:

Różaniec : o godz. 8.30 (prosimy o jego prowadzenie członków Żywego Różańca)

Msze św. z naukami dla dorosłych (i młodzieży) o godz.: 9.00; 18.00
We wtorek dodatkowa Msza św. o godz. 19.30 na którą (oprócz dorosłych) zapraszamy młodzież, zwłaszcza przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
Msze św. z naukami dla dzieci o godz. 16.30.
Sakrament pokuty codziennie pół godziny przed Mszą św.
Prosimy nie odkładać spowiedzi na czas bezpośrednio poprzedzający Święta.

Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu:
– w czwartki po Mszy wieczornej do godz. 20.00
– w soboty po porannej Eucharystii do godz. 9.00.

Kapłani odwiedzać będą chorych w ich domach w sobotę, 19 grudnia od godz. 9.00. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii. (zasady sanitarne)

2. Z racji dni skupienia: w poniedziałek i we wtorek Msza św. roratnia odprawiona będzie o godz. 16.30. W tych dniach nie będzie Mszy o godz. 7.00.
Od środy będą one odprawiane tradycyjnie o godz. 7.00.

3. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. z klas trzecich. Z uwagi na ograniczenia pandemiczne prosimy, by dzieciom towarzyszył tylko 1 z rodziców.

4. Uroczysta adwentowa Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny – zwana Roratnią – odprawiana jest codziennie (poza niedzielami i uroczystościami) o godz. 7.00. Zachęcamy wszystkich do licznego w niej udziału. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony.

5. W Adwencie – od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 odmawiana jest Jutrznia. Na modlitwę tę, prowadzoną przez Wspólnoty Neokatechumenalne, zapraszamy wszystkich chętnych bardzo serdecznie.

6. Corocznie odbywają się w Warszawie kursy lektorskie, gromadzące kandydatów z wielu parafii naszej Archidiecezji (także naszej). Po ich ukończeniu, po zdaniu wszystkich egzaminów Ksiądz Biskup udziela im uroczystej promocji, upoważniając do pełnienia posługi lektora w swoich parafiach. Otrzymują wówczas znaki swojej posługi – białe alby i krzyż. W tym roku, z uwagi na pandemię – planowana wcześniej uroczystość ta nie odbyła się. Ksiądz Kardynał zdecydował jednak, iż aktu tego nie można odkładać, a w dotychczasowej formie jest on niemożliwy; upoważnił zatem proboszczów kandydatów, by w Jego imieniu dokonali uroczystych promocji. Uroczystość ta odbędzie się u nas w następną niedzielę , podczas Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy.

7. Także w przyszłą niedzielę , 20 grudnia:
– o godz. 15.30 odbędzie się katecheza dla młodzieży przed bierzmowaniem
– o godz. 19.00 zapraszamy na wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
– ofiary składane na tacę stanowić będą zbiórkę gospodarczą dla naszej parafii

8. W kruchcie dostępne są poświęcone opłatki wigilijne. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji są także wsparciem dla jednego z zakonów kontemplacyjnych,
w którym siostry trudniąc się ich wypiekiem zarabiają na swoje utrzymanie. W niedziele nabyć będzie można opłatki w kruchcie kościoła, zaś w dni powszednie przed lub po każdej Mszy św. w zakrystii.

9. Rodzice ministrantów własnoręcznie wykonali stroiki świąteczne – można je nabyć przed kościołem po Mszach św. o godz.: 10:00, 11:30 i 13:00. Dochód będzie przeznaczony na fundusz ministrancki, dofinansowujacy obóz letni.

10. Z uwagi na nakazy służb sanitarnych przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek lub przyłbic, o dystansie miedzy sobą – prosimy tak zajmować miejsca, by był on zachowany oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

11. Pragniemy poinformować, iż wznowiona została działalność parafialnej strony internetowej – będzie ona dostępna pod nowym adresem: parafiapiastow.pl

12. W związku z trwającą epidemią tegoroczna kolęda nie może się odbyć w dotychczasowy sposób. Nie chcąc stwarzać zagrożenia lub niezręcznej sytuacji, w której ktoś czułby presję przyjęcia księdza, a jednocześnie chcąc spełnić już pojawiające się prośby o taką wizytę, po namyśle postanowiliśmy jej formę pozostawić wyborowi konkretnych rodzin.

13. Tradycyjną wizytę kapłana w domu chcielibyśmy ograniczyć przede wszystkim do sytuacji, w której ktoś zmienił mieszkanie, wprowadził się do nowego domu, albo też, ma miejsce jakaś szczególna sytuacja, która wymaga wizyty księdza. Takie odwiedziny będą odbywać się wyłącznie na indywidualną prośbę. Wszystkich pozostałych parafian będzie nam miło zaprosić, według listy ulic, czy bloków do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00, odprawianą w ich intencji. Po Mszy będą odbywały się krótkie spotkania kolędowe.

Każdy z uczestników będzie mógł zabrać do domu specjalną książeczkę oraz modlitwę błogosławieństwa rodziny i mieszkania, aby po powrocie w gronie rodzinnym pomodlić się i osobiście pokropić wodą święconą swój dom. Początek ich planujemy w styczniu. Wydaje się, że takie spotkania pozwolą zachować wymaganą ostrożność i rygory sanitarne. Plan Mszy kolędowych będzie podawany stopniowo, ponieważ obecna sytuacja jest dynamiczna i uniemożliwia planowanie w dłuższej perspektywie niż dwutygodniowej.

14. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Janina ADAMAJTYS, śp. Krystyna ĆWIEK i śp. Marian SUTKOWSKI. W pokornej modlitwie polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com