VI NIEDZIELA ZWYKŁA
14 lutego 2021

1. W tym tygodniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, przygotowujący nas do obchodu Paschy. W najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową przyjmiemy na siebie znak popiołu, przypominający o kruchości życia i będący wezwaniem do nawrócenia. Msze św. z pobłogosławieniem i posypaniem głów popiołem odprawione zostaną o godz. 7; 9; 18 i 19.30.
W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

2. Rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Wiele osób podejmuje wówczas przyrzeczenia abstynenckie, zachęcamy do nich.

3. W okresie Wielkiego Postu pobożność ludowa wypracowała wiele nabożeństw, podczas których oddajemy cześć Męce Pańskiej. Wśród nich najbardziej znaną jest Droga Krzyżowa, którą odprawiać będziemy we wszystkie piątki tego okresu :

– dla dzieci o godz. 17.15

– dla młodzieży i osób dorosłych po Mszy wieczornej (ok. 18.30).

Innym nabożeństwem są Gorzkie Żale, które połączone z kazaniami pasyjnymi celebrować będziemy w wielkopostne niedziele o godz. 17.15.
Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Zachęcamy do uczczenia znaku krzyża w przestrzeni naszego życia. Zatroszczmy się o wizerunki Ukrzyżowanego na naszych ulicach, miejscach pracy. Z uwagi na obostrzenia sanitarne nie możemy ustawić w prezbiterium tradycyjnego krzyża do ucałowania – oddajmy mu hołd w naszych domach.

5. Nie zapominajmy w tym czasie o ludziach potrzebujących – skarbonka z przeznaczeniem na jałmużnę umieszczona jest przy wyjściu, przy szklanych drzwiach prowadzących do kruchty.

6. W przyszłą niedzielę, 21 lutego:

– o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)

– ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na pomoc w utrzymaniu Warszawskiego Seminarium Duchownego.

7. Dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę i ofiary składane na rzecz Parafii rodzinom z ubiegłego tygodnia w ramach spotkań kolędowych. Tegoroczna kolęda trwać będzie do najbliższego wtorku, 16 lutego. Zapraszamy mieszkańców domków w następującym porządku:

15 lutego, poniedziałek – ul. OGIŃSKIEGO, KURPIŃSKIEGO, PADEREWSKIEGO(PIASTÓW), SKORUPKI, ŻBIKOWSKA (wraz z osiedlem EKO), PUŁASKIEGO, WYSOCKIEGO
16 lutego, wtorek – ul. ŁUKASIŃSKIEGO, PRĄDZYŃSKIEGO, SOBIESKIEGO, SOWIŃSKIEGO, SUŁKOWSKIEGO, ŻÓŁKIEWSKIEGO

Wspomniany plan umieszczony jest w gablocie.
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00; prosimy o przyniesienie naczynia z wodą (buteleczka) , która podczas spotkania po Eucharystii zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy.

8. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek lub przyłbic, o dystansie miedzy sobą – prosimy tak zajmować miejsca, by był on zachowany oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

9. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych. Niech w tym świętym czasie, który niebawem rozpoczniemy znajdzie się miejsce na dobry artykuł, stanowiący niejednokrotnie inspiracje do głębszych rozważań.

10. Piastowski Klub Krwiodawców serdecznie zaprasza jutro, w poniedziałek ,do udziału w Akcji Krwiodawstwa. Ambulans oczekiwał będzie na parkingu Liceum Ogólnokształcącego przy ul. 11 listopada 2A w godzinach od 9.00 do 12.30.

11. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć ofiarą do puszki rodzinę Soubhi i Marline ze zniszczonego Aleppo w Syrii, którą opiekuje się nasza Parafia. To nasza lutowa zbiórka dla nich.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com