I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 lutego 2021

1. Rozpoczął się Wielki Post, czas refleksji o kruchości naszego życia, o przemijaniu, ale także i o nadziei, że Bóg nie prowadzi człowieka na zatracenie, w ciemną otchłań, ale do zbawienia i wiecznej radości. Już w pierwszym dniu tego okresu, w Środę Popielcową Pan sam mówił nam jak można przemienić siebie – przez modlitwę, post i jałmużnę. Nie żałujemy swojego czasu na tyle rzeczy – nie żałujmy go i na modlitwę. To czas na rozmowę na tematy religijne – także z dziećmi, na dobrą lekturę. Nie zamykajmy też oczu na potrzeby innych – biedni zawsze są wśród nas – często to nasi bliscy czy sąsiedzi, może trzeba im pomóc, porozmawiać, zrobić zakupy czy zwyczajnie uśmiechnąć się (specjalna skarbonka na jałmużnę wielkopostną znajduje się przy głównych szklanych drzwiach wejściowych).

2. Przypominamy jednocześnie obowiązujące wiernych przepisy postne:
– wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego
– post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia
Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.

3. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach: 7-10 marca (III Niedziela Postu)

4. Dzisiaj zapraszamy:
– o godz. 15.30 na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
– o godz. 19.00 (po Mszy wieczornej) na wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem

5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na wspólną modlitwę Kościoła – Jutrznię – prowadzona będzie przez Wspólnoty Neokatechumenalne od poniedziałku do piątku o godz. 6.00

6.Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
– Drogę Krzyżowa, którą odprawiamy w piątki: dla dzieci o godz. 17.15 oraz po Mszy wieczornej dla młodzieży i osób dorosłych (ok. 18.30).
– Gorzkie Żale, wraz z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

7. W następną niedzielę:
– po każdej Mszy św. wesprzeć można będzie ofiarą do puszki misyjne dzieło pomocy misjonarzom (Ad gentes)
– odczytany zostanie specjalny komunikat Episkopatu Polski
– o godz. 15.30 zapraszamy na katechezę młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania

8. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy spotkania kolędowe, przeżywane w tym roku w wyjatkowej formie. Serdecznie dziękujemy rodzinom i mieszkańcom Parafii, którzy gromadzili sie w światyni na wspólnej modlitwie,czy też zapraszali nas do swoich domów – dając tym samym wyraźny znak wiary i swiadectwa. Dziękujemy za wszystkie formy życzliwości i za miłość do Kościoła, dziękujemy za wszystkie spostrzeżenia i za składane ofiary.

9. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek lub przyłbic, o dystansie miedzy sobą – prosimy tak zajmować miejsca, by był on zachowany oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

10. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych. Niech w tym świętym czasie znajdzie się miejsce na dobry artykuł, stanowiący niejednokrotnie inspiracje do głębszych rozważań.

11. Nasz parafianin, Andrzej Zienkiewicz w listopadzie 2020 r. uległ poważnemu wypadkowi w pracy. Po kilkumiesięcznym pobycie w szpitalu i walce o życie Pan Andrzej mógł wrócić do domu gdzie rozpoczął walkę o polepszenie stanu zdrowia. Jego dalsza rehabilitacja są zależne od specjalistycznego sprzętu, leków, opatrunków oraz codziennej opieki medycznej. Rodzina (żona, córki, synowie) (wśród nich: dkn Paweł, Ewa – oaza) zwraca się o pomoc w uzyskaniu środków potrzebnych na rehabilitacje. W kruchcie naszego kościoła wyłożone zostały ulotki zawierające informację o możliwych formach wsparcia- można to uczynić poprzez przeznaczenie 1% podatku dla Pana Andrzeja lub poprzez wpłatę dobrowolną na konto wskazane na dole, na ciemnym tle ulotki. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna jedynie w środę i piątek. Wyjątkowo w poniedziałek będzie zamknięta.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com