III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
7 MARCA 2021

1.Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Robert Begierski z diecezji świdnickiej. W dniu dzisiejszym Msze św. odprawione zostaną w porządku niedzielnym.

a. W poniedziałek, wtorek i środę nie będzie tradycyjnej Eucharystii porannej o godz. 7.00.
b. Wszystkich dorosłych zapraszamy na Msze św. z naukami o godz.: 9.00; 18.00 i 19.30 (także studentów).

Dzieci mają swój odrębny, szkolny plan rekolekcji w wersji zdalnej. Niemniej zapraszamy ich bardzo serdecznie na Mszę św. o godz. 16.30 (zwłaszcza klasy 1-6); starszych na inną godz., zwłaszcza na 19.30.

Specjalne zaproszenie kierujemy do osób chorych, cierpiących, starszych zapraszamy ich zwłaszcza w środę – podczas Mszy św. o godz.: 9.00 i 18.00 modlić się będziemy w ich intencji a najbardziej potrzebujący będą mogli otrzymać sakrament namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc w przywiezieniu chorych do świątyni.

Do sakramentu pokuty i pojednania zapraszamy 20 min. przed rozpoczęciem każdej Eucharystii.

2. Kancelaria parafialna podczas rekolekcji będzie nieczynna – zapraszamy w czwartek i piątek.

3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnego różańca.

4. Jutro międzynarodowy Dzień Kobiet – to okazja, by otoczyć naszą pamięcią i wdzięczną modlitwą wszystkie Panie, niech dar kobiecości i macierzyństwa tak cudownie realizowane w naszych domach i rodzinach, w poświeceniu i bezinteresownej miłości będzie zawsze doceniony; niech dobry Bóg obdarza Was tylko tym co najpiękniejsze i potrzebne do zbawienia.

5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątki: Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 17.15 oraz po Mszy wieczornej dla młodzieży i osób dorosłych ok. 18.30.
– w niedziele: Gorzkie Żale, wraz z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na poranną modlitwę Kościoła- Jutrznię – prowadzoną przez Wspólnoty Neokatechumenalne od poniedziałku do piątku o godz. 6.00.

7. Nie zapominajmy o ludziach potrzebujących – skarbonka z przeznaczeniem na jałmużnę umieszczona jest przy głównych szklanych drzwiach prowadzących do kruchty. Jedną z możliwości jest przekazanie 1% podatku na wsparcie rehabilitacji naszego parafianina p. Andrzeja Zienkiewicza, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi – specjalne ulotki z informacją wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

8. W następną niedzielę :
– rozpoczniemy wielkopostną zbiórkę pieniężną dla osób w trudnej sytuacji materialnej – będą one przeznaczone na dary świąteczne oraz całoroczny fundusz charytatywny parafii.
– o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)

9. Kościół żyje Eucharystią – jej sprawowanie i możliwość przyjęcia Komunii jest największym skarbem. Zbliża się Wielkanoc – zwracamy się do osób chorych, starszych- nie opuszczających swoich domów, nie mogących przyjść do świątyni. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej są gotowi do posługi w domach zgłoszonych chorych. gdzie zachowując rygory sanitarne (maseczka, dezynfekcja) mogliby w niedzielę przynosić im Komunię św.. Oczywiście powinno to być poprzedzone wizytą kapłana i sakramentem pokuty. Zgłoszenia w zakrystii.

10. Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych dostępnych w naszym sklepiku. Niech w tym wyjątkowym czasie znajdzie się miejsce na dobry artykuł, stanowiący niejednokrotnie inspiracje do głębszych rozważań.

11. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek, o dystansie miedzy sobą – prosimy tak zajmować miejsca, by był on zachowany oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

12. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności śp.: Agata STRYCHARCZYK i śp. Henryk GŁOWACKI. W serdecznej modlitwie polecajmy ich dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com