II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
28 lutego 2021

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na poranną modlitwę Kościoła- Jutrznię – prowadzoną przez Wspólnoty Neokatechumenalne od poniedziałku do piątku o godz. 6.00.

2. Nie zapominajmy w tym czasie o ludziach potrzebujących – skarbonka z przeznaczeniem na jałmużnę umieszczona jest przy głównych szklanych drzwiach prowadzących do kruchty.

3. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

– Drogę Krzyżowa, którą odprawiamy w piątki : dla dzieci o godz. 17.15 oraz po Mszy wieczornej dla młodzieży i osób dorosłych (ok. 18.30).
– Gorzkie Żale, wraz z kazaniem pasyjnym celebrujemy w niedziele o godz. 17.15.

4. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na katechezę.

5. We wtorek, 2 marca zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci komunijnych – początek o godz. 19.00 w kościele.

6. W środę obchodzić będziemy rocznicę nominacji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie, zaś w czwartek dzień Jego imienin. Jest to dla nas okazja, by pamięcią modlitewną wspierać naszego Arcypasterza. Czynić to będziemy w tych dniach podczas każdej Eucharystii.

7. Najbliższy czwartek będzie pierwszym w nowym miesiącu, po Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji nowych powołań Koronką do Bożego Miłosierdzia

8. W pierwszy piątek marca po porannej Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Bożego Serca i Akt wynagrodzenia. Do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.00, o 17.15 Droga Krzyżowa oraz obrzęd Komunii św. ( nie ma oddzielnej Mszy dla dzieci)

9. W sobotę poranna Eucharystia rozpocznie modlitwy wynagradzające, które trwać będą do godz. 9.00.

10. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę – poprowadzi je ks. dr Robert Begierski z diecezji świdnickiej. Po Mszy wieczornej – jak w każdą pierwsza niedzielę zapraszamy do modlitwy różańcowej.

11. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek, o dystansie miedzy sobą – prosimy tak zajmować miejsca, by był on zachowany oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

12. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych dostępnych w naszym sklepiku.

13. Niedziela dzisiejsza, jest dniem solidarności z misjonarzami. Księża Biskupi kierują do nas swoje słowo. Przy wyjściu z kościoła złożyć możemy do puszki ofiary, które są przeznaczone na wsparcie dzieł misyjnych w Kościele polskim.

14. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: śp. Eugenia TYMIŃSKA. W pokornej modlitwie polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

15. Nasz parafianin, Andrzej Zienkiewicz w listopadzie 2020 r. uległ poważnemu wypadkowi w pracy. Po kilkumiesięcznym pobycie w szpitalu i walce o życie Pan Andrzej mógł wrócić do domu gdzie rozpoczął walkę o polepszenie stanu zdrowia. Jego dalsza rehabilitacja są zależne od specjalistycznego sprzętu, leków, opatrunków oraz codziennej opieki medycznej. Rodzina (żona, córki, synowie) zwraca się o pomoc w uzyskaniu środków potrzebnych na rehabilitację. W kruchcie naszego kościoła wyłożone zostały ulotki zawierające informację o możliwych formach wsparcia- można to uczynić poprzez przeznaczenie 1% podatku dla Pana Andrzeja lub poprzez wpłatę dobrowolną na konto wskazane na dole, na ciemnym tle ulotki. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com