IV NIEDZIELA WIELKANOCY
25 kwietnia 2021

1. Dzisiaj:
– Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca kwartalne Dni modlitw o powołania do służby w Kościele
– błagajmy dobrego Boga o wystarczającą liczbę nowych, świętych powołań, zwłaszcza z naszej Parafii
– o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. i katechezę młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

2. We wtorek, 27 kwietnia zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas komunijnych (trzecich) – początek o godz. 19.30.

3. W czwartek, 29 kwietnia obchodzić będziemy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej.

4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim codzienne nabożeństwa ku czci NMP, które odprawiać będziemy wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu:
– w niedziele o godz. 17.30
– w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, tzn. ok. godz. 18.30. Słowa litanii są skierowane do Maryi, ale refren módl się za nami przypomina, że Ona jest naszą Orędowniczką u swego Syna.

5. Najbliższa sobota będzie jednocześnie pierwszą w nowym miesiącu. Pragniemy zachęcić wszystkich do praktykowania nabożeństw Pierwszych Sobót Miesiąca, które – przekazane siostrze Łucji przez Matkę Bożą w Fatimie – mają charakter wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Istotną jest intencja zadośćuczynienia za obelgi i bluźnierstwa popełnione przeciwko Jej Sercu.
W sobotę nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. poranną, a potem wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu trwać będzie do godz. 9.00.

6. Zachęcamy do uczczenia wizerunków Matki Najświętszej, zarówno tych w naszych domach, jak i w przestrzeni publicznej.
Na terenie naszej Parafii znajdują się 2 kapliczki dedykowane Matce Syna Bożego.
Pierwsza, sięgająca swymi początkami roku 1911, powstała dzięki rodzinom Walerzaków i Woźniaków znajduje się na terenie Konotopy, przy ul. Rajdowej 73. Druga datowana na rok 1920 ufundowana przez rodzinę Możdżyńskiech znajduje się przy obecnej ulicy Długosza. Kapliczki te omodlone przez tyle dziesięcioleci, były świadkami ważnych wydarzeń naszej społeczności. Obecnie odnowione są zachętą, by przy nich zwłaszcza w maju, wzorem naszych przodków gromadzić się i śpiewem litanii i pobożnych pieśni wychwalać Matkę Naszego Pana upraszając dla mieszkańców Boże błogosławieństwo i co jakże dziś aktualne – uwolnienie od skutków epidemii. Bardzo do tego zachęcamy, zwłaszcza najbliższych mieszkańców – taka wspólna modlitwa posiada szczególny wymiar świadectwa.
Proponujemy taką modlitwę organizowaną przy ul. Długosza codziennie o godz. 19.30. Gromadząc się tam prosimy o stosowanie się do wszystkich wymogów bezpieczeństwa zaleconych przez służby sanitarne.

7. Przyszła niedziela będzie pierwszą w nowym miesiącu, po Mszy św. wieczornej zapraszamy do rozważania tajemnic różańca.

8. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować także tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą, także tą wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer podany jest na stronie internetowej oraz w gablocie, jak również na specjalnych blankietach umieszczonych przy wyjściu.

9. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek (z wyjątkiem osób ustawowo zwolnionych z tego obowiązku), o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

10. Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych, zwłaszcza tych, które dostępne są na bieżąco w naszym sklepiku.

11. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: śp. Agnieszka Jankowska. W pokornej modlitwie polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

12. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć ofiarą do puszki rodzinę Eliasa Ahrasa ze zniszczonego wojną Aleppo w Syrii, którą opiekuje się nasza Parafia. To nasza kwietniowa zbiórka dla nich.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com