PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
2 maja 2021

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w intencji uproszenia ustania epidemii.

2. W poniedziałek, 3 maja obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski; dzień ten to jednocześnie rocznica uchwalenia Konstytucji 1791 roku. Msze święte wraz z Aktem osobistego oddania się Matce Bożej odprawione zostaną o godz.: 8.00; 10.00; 18.00.

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
a. we wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika
b. w czwartek – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów
c. w sobotę – podczas porannej Mszy św. uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Msza wieczorna należeć już będzie do obchodów niedzieli.

4. W czwartek po wieczornej Eucharystii modlić się będziemy odmawiając Koronkę do Bożego miłosierdzia w intencji nowych dobrych powołań.

5. W piątek – pierwszy w nowym miesiącu, do sakramentu pokuty zapraszamy od godz. 17.30. Po Mszy św. porannej modlić się będziemy słowami Litanii do Serca Pana Jezusa.

6. W sobotę, 8 maja o godz. 14.30 w Świątyni Opatrzności Bożej 4 mężczyzn – kandydatów z naszej Parafii zostanie przez posługę Księdza Biskupa uroczyście ustanowionych nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. Dzieląc się radością z tego wydarzenia polecamy w modlitwie ich przyszłą posługę w naszej wspólnocie dobremu Bogu.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

8. Nabożeństwa majowe ku czci NMP, odprawiamy codziennie : w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 17.30; zapraszamy serdecznie.

9. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach dedykowanych Maryi na terenie naszej Parafii; liczymy zwłaszcza na najbliższych ich mieszkańców. Przy ulicy Długosza odbywać się one będą codziennie o godz. 19.30, zapraszamy! Prosimy jednocześnie o zachowanie rygorów sanitarnych.

10. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu w środę i piątek.

11. Choć czas epidemii odsunął w czasie planowane wcześniej uroczystości, niemniej w miarę cofania koniecznych ograniczeń pragniemy powrócić do naszych przygotowań i obchodów. Uroczystości Pierwszokomunijne odbędą się w dwóch różnych terminach. Pierwsza grupa dzieci przystąpi do Komunii w najbliższą sobotę, 8 maja o godz. 10.00. Harmonogram prób, termin sakramentu pokuty oraz rozkład białego tygodnia zostały przekazane rodzinom.

12. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, do skarbonki lub wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer ten podany jest na stronie internetowej, oraz w gablocie jak również na specjalnych blankietach umieszczonych przy wyjściu.

13. Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych, zwłaszcza tych, które dostępne są na bieżąco w naszym sklepiku.

14. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek (z wyjątkiem osób ustawowo zwolnionych z tego obowiązku), o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

15. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: śp. Agnieszka JANKOWSKA. W pokornej modlitwie polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com