NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO
23 maja 2021

1. Z radością pragniemy poinformować, iż nasz parafianin diakon Paweł Zienkiewicz, alumn VI roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie otrzyma święcenia prezbiteratu. Uroczystość odbędzie się w Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie – Wilanowie w najbliższą sobotę, 29 maja o godz. 10.00. Posługę księdza Pawła polecamy z wdzięcznością Panu Bogu, a wszystkich prosimy o modlitwę w jego intencji.
Ksiądz Paweł Mszę św. prymicyjną odprawi w następną niedzielę o godz. 13.00. Wszystkich, zwłaszcza grupy i wspólnoty w ramach których dojrzewało Jego powołanie zapraszamy bardzo serdecznie. Msza ta będzie także transmitowana na naszym parafialnym kanale YOUTUBE.

2. Dzisiejsza niedziela:
– kończy okres paschalny. Przypominamy o obowiązku przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej
– młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 oraz na wspólne Uwielbienie, które nastąpi po jej zakończeniu.

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
– w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
– w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prosimy o modlitwę w intencji kapłanów i o nowe powołania, zwłaszcza z naszej Parafii.
– w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

4. W środę, 26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki – z wdzięcznością myślimy o naszych Mamach, dla żyjących upraszamy w modlitwie dar Bożego błogosławieństwa i zdrowia, a dla zmarłych niebo.

5. W piątek, 28 maja przypada 40. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. W intencji dobrego przeżycia bliskiej już beatyfikacji Księdza Prymasa modlić się będziemy podczas każdej Mszy św.

6. W przyszłą niedzielę, będącą uroczystością Najświętszej Trójcy:
– podczas Mszy św. o godz. 10.00 dokonamy uroczystego poświęcenia nowych stalli dla służby liturgicznej w prezbiterium oraz miejsca przewodniczenia dla celebransa
– zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Mszę św. z katechezą o godz. 15.30
– wspierać będziemy ofiarą do puszki rodzinę z Aleppo w ramach programu Caritas: Rodzina – rodzinie.

7. Nabożeństwa majowe ku czci NMP, odprawiamy codziennie: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 17.30; zapraszamy serdecznie.

8. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach dedykowanych Maryi na terenie naszej Parafii; liczymy zwłaszcza na najbliższych ich mieszkańców. Przy ulicy Długosza odbywają się one codziennie o godz. 19.30.

9. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, do skarbonki lub wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer ten podany jest na stronie internetowej, oraz w gablocie jak również na specjalnych blankietach umieszczonych przy wyjściu.

10. Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych, zwłaszcza tych, które dostępne są na bieżąco w naszym sklepiku.

11. Serdecznie prosimy o zbiórkę płatków kwiatowych na procesję Bożego Ciała – specjalny koszyk wystawiony jest w kruchcie.

12. Uwaga najmłodsi parafianie! Z okazji Dnia Dziecka, który niebawem będziemy obchodzili, w najbliższą niedzielę w naszym sklepiku będą rozdawane Boże krówki – czyli mleczne łakocie z cytatami Biblii. Więcej informacji podane będzie za tydzień.

13. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek (z wyjątkiem osób ustawowo zwolnionych z tego obowiązku), o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com