WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE VII NIEDZIELA WIELKANOCY
16 maja 2021

1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. dzieci z klas komunijnych (trzecich)

2. W poniedziałek
– w liturgii obchodzić będziemy uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej
– o godz. 20.00 zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów

3. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. W środę podczas wieczornej Eucharystii przyzywać będziemy wstawiennictwa św. Józefa, Oblubieńca NMP.

5. Następna niedziela, będąca uroczystością Zesłania Ducha Świętego, kończy okres paschalny. Przypominamy o obowiązku przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej.
W tym dniu:
– młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 oraz na wspólne Uwielbienie, które nastąpi po jej zakończeniu
– ofiary składane na tacę stanowić będą zbiórkę gospodarczą (nowe ławki w prezbiterium dla służby liturgicznej)

6. Nabożeństwa majowe ku czci NMP, odprawiamy codziennie: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 17.30; zapraszamy serdecznie.

7. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach dedykowanych Maryi na terenie naszej Parafii; liczymy zwłaszcza na najbliższych ich mieszkańców. Przy ulicy Długosza odbywają się one codziennie o godz. 19.30.

8. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, do skarbonki lub wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer ten podany jest na stronie internetowej, oraz w gablocie jak również na specjalnych blankietach umieszczonych przy wyjściu.

9. Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych, zwłaszcza tych, które dostępne są na bieżąco w naszym sklepiku.

10. Serdecznie prosimy także o zbiórkę płatków kwiatowych na procesję Bożego Ciała – specjalny koszyk wystawiony będzie w kruchcie.

11. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek (z wyjątkiem osób ustawowo zwolnionych z tego obowiązku), o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com