Jedenasta Niedziela zwykła
13 czerwca 2021

1. Dziękujemy rodzicom i dzieciom, które wczoraj obchodziły rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii św. za staranne przygotowanie uroczystości – tak od strony duchowej, jak i organizacyjnej.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00 lektorzy promowani w bieżącym roku otrzymają specjalne krzyże – znak swojej posługi. Otoczmy ich naszą modlitwą.

3. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej – ok. 18.30, zaś w niedziele o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
– w poniedziałek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
– w środę – podczas wieczornej Mszy św. – św. Jana Pawła II
– w czwartek – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

5.W środę po wieczornym nabożeństwie czerwcowym odbędzie się spotkanie z wyjątkowym gościem – pochodzącą z naszej parafii s. Filipiną , ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, pracującą od 6 lat na misjach na Kubie. Siostra mówić będzie o życiu tamtych ludzi, o swojej pracy – a dotyczy ona m.in. katechezy, posługi w więzieniach, pomocy kobietom w trudnej sytuacji życiowej.

6. W sobotę, 19 czerwca podczas uroczystych liturgii mszalnych o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 kolejne grupy dzieci klas trzecich przystąpią do I Komunii św. To ważny czas dla naszych rodzin, mający przede wszystkim charakter religijny, dołóżmy zatem starań, aby z tych dni wyeliminować wszystko co jest mało istotne.
Msza pierwszokomunijna gromadzi rodziny, bliskich i gości naszych dzieci – już teraz witamy ich bardzo serdecznie i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Sakrament pokuty odbędzie się w piątek w ustalonych terminach.
W najbliższą niedzielę dzieci w ramach Białego Tygodnia uczestniczyć będą wraz z rodzicami we Mszy św. o godz. 15.30.

7. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przystępują do Pierwszej Komunii Świętej (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej naszej Parafii.
Jednocześnie kierujemy także zaproszenie: dla dziewcząt i chłopców do Oazy Dzieci Bożych i scholi dziecięcej. Zapisać można się (po akceptacji rodziców) w zakrystii lub kancelarii.

8. Msza św. na zakończenie roku szkolnego odprawiona będzie w następną niedzielę, 20 czerwca o godz. 11.30 ; zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców bardzo serdecznie.

9. Kierujemy zaproszenie do rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci o dołączenie do róży różańcowej – grupy rodziców, którzy codziennie jedną dziesiątką różańca wspierają swoje pociechy. Zapisy w zakrystii.

10. Także w następną niedzielę:
– podczas Mszy św. wieczornej młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania dziękować będzie Panu Bogu za cały rok formacyjny.
– o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem
– taca w tym dniu stanowić będzie miesięczną zbiórkę gospodarczą (stalle i ławy w prezbiterium).

11. Jak już informowaliśmy, w naszej Parafii powiększyła się liczba Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świetej. Stwarza to możliwość odwiedzin większej ilości osob chorych i starszych, nie opuszczających swoich domów, a pragnących przyjąć Najświętszy Sakrament. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii bądż kancelarii.

12. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, do skarbonki lub wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer ten podany jest na stronie internetowej, oraz w gablocie jak również na specjalnych blankietach umieszczonych w kruchcie. Dziękujemy także za zrozumienie odnośnie nowych stalli, ław w prezbiterium.

13. Cieszymy się ze zwiększającego się limitu osób mogących brać udział we wspólnej modlitwie w świątyni. Przypominamy jednak stale o obowiązku używania maseczek, o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

14. Szkoła Podstawowa nr 4 przeprowadzi akcję zbierania makulatury. Odbędzie się ona w budynku szkoły: w czwartek 17 czerwca w godz.: 14.00 – 18.00 i w piątek 18 czerwca w godz.: 15.00 – 18.00. Zachęcamy do udziału.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com