Dwunasta Niedziela zwykła
20 czerwca 2021

1. Dziękujemy rodzicom i dzieciom, które wczoraj obchodziły uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii św. za staranne przygotowanie tak od strony duchowej, jak i organizacyjnej. Dzisiaj dzieci w ramach Białego Tygodnia uczestniczyć będą, wraz z rodzicami, we Mszy św. o godz. 15.30; zaś w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00.

2. Dzisiaj:
– o godz. 11.30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego; zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców bardzo serdecznie.
– podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania dziękować będzie Panu Bogu za cały rok formacyjny
– o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem

3. W środę przeżywać będziemy Dzień Ojca. Wszystkich, którzy noszą ten zaszczytny tytuł i godność polecamy w modlitwie dobremu Bogu, który jest źródłem wszelkiego ojcostwa.

4. W czwartek, 24 czerwca obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu o godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę św. kończącą rok pracy formacyjnej służby liturgicznej. Zapraszamy kandydatów, ministrantów i lektorów wraz z rodzicami oraz wszystkich chętnych. Po zakończeniu Eucharystii ciąg dalszy uroczystości odbędzie się w ogrodzie.

5. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej naszej Parafii. Jednocześnie kierujemy także zaproszenie dla dziewcząt i chłopców do Oazy Dzieci Bożych i scholi dziecięcej. Zapisać można się (po akceptacji rodziców) w zakrystii lub kancelarii.

6. Na terenie naszej Parafii znajdują się 2 kapliczki, dedykowane Maryi, będące świadkami wielu wydarzeń naszej społeczności, omodlone przez dziesięciolecia. Przy nich gromadzili się mieszkańcy na wspólnej modlitwie zwłaszcza w miesiącu maju. Z bólem serca, smutkiem, ale i ludzkim wstydem pragniemy poinformować , że jedna z nich, przy ulicy Długosza, została sprofanowana. Figura NMP została rozbita, rozrzucona – to nie tylko akt wandalizmu, ale i religijnej profanacji, który domaga się ekspiacji. Osoby opiekujące się kapliczką, organizujący tam majową modlitwę zakupiły nową figurkę, która zostanie uroczyście poświęcona w piątek, 25 czerwca podczas wieczornej Mszy św. Podczas nabożeństwa czerwcowego przepraszać będziemy Serce Boga za akt profanacji naszych braci, a następnie przejdziemy procesjonalne do kapliczki, umieścimy tam nową figurę i odmówimy Litanię loretańską. Mamy też nadzieję, że akt taki nie pojawi się już nigdy wśród nas. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie – prosimy jednocześnie o przyniesienie śpiewniczków, które zostały specjalnie przygotowane na majowe nabożeństwa przy ul. Długosza.

7. W następną niedzielę wspomóc będziemy mogli ofiarą do puszki rodzinę z Aleppo, którą opiekuje się nasza Parafia.

8. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej – ok. 18.30.

9. Ksiądz kardynał Kazimierz Nycz wydał reskrypt, w którym odwołuje udzieloną wcześniej z powodu narastającej pandemii dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Zmieniły się warunki sanitarne i obecnie jest możliwość swobodnego udziału w Eucharystii. Obowiązek uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wynika z pierwszego przykazania kościelnego. Cieszymy się zatem ze zwiększającego się limitu osób mogących brać udział we wspólnej modlitwie w świątyni. Przypominamy jednak stale o obowiązku używania maseczek, o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

10. Jak już informowaliśmy, w naszej Parafii powiększyła się liczba Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Stwarza to możliwość odwiedzin większej ilości osób chorych i starszych nie opuszczających swoich domów, a pragnących przyjąć Najświętszy Sakrament. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii bądź kancelarii.

11. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, do skarbonki lub wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer konta podany jest na stronie internetowej oraz w gablocie, jak również na specjalnych blankietach umieszczonych przy wyjściu. Dziękujemy także za zrozumienie odnośnie nowych stalli, ław w prezbiterium.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego oraz wartościowych książek, na czas wakacji.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com