XX NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
15 sierpnia 2021

1. Dzisiejsza niedziela – to uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas każdej Mszy św. podczas obrzędu błogosławienia ziół i kwiatów dziękujemy Panu Bogu za plony ziemi; wspominamy także 101. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą”; modlimy się również w intencji wszystkich pątników (zwłaszcza z naszej parafii), którzy po trudzie pielgrzymiej drogi docierają na Jasną Górę.

2. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
– w poniedziałek – św. Jana Pawła II (msza wieczorna – 16.- dzień miesiąca)
– we wtorek – św. Jacka, prezbitera
– w czwartek – św. Józefa (19.- dzień miesiąca)
– w piątek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
– w sobotę – św. Piusa X, papieża (poranna Msza św.)

3. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2022. Wszystkich, którym zależy na konkretnym terminie – imienin, rocznicy urodzin, ślubu, śmierci czy też na mszach gregoriańskich – prosimy o wcześniejszą rezerwację.

4. W następną niedziele ofiary składane na tace stanowić będą zbiórkę gospodarczą, przeznaczoną na niedawny remont popowodziowy.

5. Pragniemy też bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, do skarbonki lub wpłacaną na konto parafialne wspierają naszą Parafię. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer ten podany jest na stronie internetowej, jak również na specjalnych blankietach umieszczonych przy wyjściu.

6. Burmistrz Miasta Piastowa przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Obowiązek udziału w spisie można wypełnić samodzielnie przez internet, telefonicznie lub w punkcie spisowym mieszczącym się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. 11 Listopada 2, a także z pomocą uprawnionego rachmistrza. Wszelkie informacje dotyczące spisu zamieszczone są na stronie internetowej Miasta Piastowa (specjalny komunikat umieszczony jest w gablocie).

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.

8. Wszystkim Państwu udającym się na wakacyjny wypoczynek jak i przeżywającym czas odpoczynku życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com