DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA
12 września 2021

1. Dzisiaj o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do podejmowania modlitw wstawienniczych przez przyczynę nowych błogosławionych. Pragnąc umożliwić uczestnictwo w tej uroczystości jak największej liczbie osób (poprzez transmisje medialne) nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, a o godz. 11.30 będzie krótsza (bez homilii). Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż uczestnictwo przez media nie spełnia obowiązku niedzielnego udziału w Eucharystii (brak dyspensy).

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma
– we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
– w środę – NMP Bolesną
– w czwartek – św. męczenników Korneliusza i Cypriana; w tym też dniu podczas wieczornej Mszy przyzywać będziemy także wstawiennictwa św. Jana Pawła II
– w piątek – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
– w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży (poranna Msza św.)

3. W piątek zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas komunijnych (trzecich) po Mszy św. wieczornej – początek o godz. 19.00.

4. W następną niedzielę, 19 września:
– młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00
– po wieczornej Mszy św. odbędzie się wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem – wszystkich zapraszamy bardzo serdecznie.
– ofiary składane na tacę stanowić będą zbiórkę gospodarczą przeznaczoną na potrzeby naszej wspólnoty

5. Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2022. Wszystkim Państwu, którym zależy na konkretnym terminie (rocznica chrztu, ślubu, śmierci), czy też na mszach św. gregoriańskich zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji. Jednocześnie przypominamy, iż Msze niedzielne o godz. 10.00 odprawiane są w intencjach zbiorowych, istnieje zatem zawsze możliwość dołączenia do niej swoich próśb.

6. Zapisy na nowy kurs przed bierzmowaniem rozpoczną się od października.

7. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii św. (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej – zapisy w zakrystii.

8. Są jeszcze wolne miejsca na 2-dniowej pielgrzymce planowanej w dniach 18 i 19 września. W programie jest nawiedzenie wielu niezwykłych miejsc: Leżajska, Przeworska, Krasiczyna, Miejsca Piastowego, Dębowca. Zapisy w zakrystii.

9. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary składane indywidualnie czy też na tacę, czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych) lub wpłacane na konto parafialne (blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

10. Do końca miesiąca trwa obowiązkowy spis ludności. W gablocie podany jest specjalny apel naszego Urzędu Miejskiego.

11. W dniu 9 września br. zmarł po długiej chorobie wieloletni biskup pomocniczy naszej Archidiecezji Marian Duś. Pogrzeb Księdza Biskupa odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 11.00 w Świątyni Bożej Opatrzności w Wilanowie, tam też zostanie złożone jego ciało.

12. W ostatnim czasie odszedł także od nas do wieczności śp. Ryszard Śmiałek. W pokornej modlitwie polecajmy go miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com