DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA
5 września 2021

1. Od obecnej niedzieli powraca tradycyjny układ Mszy niedzielnych – odprawiane będą one o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

2. Dzisiaj:
– podczas Mszy św. o godz. 11.30 modlić się będziemy w intencji dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny; pobłogosławione zostaną także tornistry i podręczniki dzieci klas pierwszych.
– po Mszy wieczornej wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu modlić się będziemy słowami różańca za wszystkich poległych podczas wojnie
– po różańcu odbędzie się spotkanie organizacyjne Róż Żywego Różańca (salka na dole). Zapraszamy również osoby, które chciałyby włączyć się i uczestniczyć w tym dziele wzajemnego modlitewnego wstawiennictwa w intencjach członków Żywego Różańca, a przede wszystkim w intencjach papieskich oraz bieżących potrzebach w naszej Ojczyźnie. Zapraszamy mężczyzn do tworzącej się IV Róży męskiej i chętnych do V Róży ogólnej.

Dzisiaj również o godz. 19.30 (po różańcu) zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania (odbędzie się ono 30 września).

3. W środę obchodzić będziemy w liturgii święto Narodzenia NMP.

4. W następną niedzielę, 12 września o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Duchowym przygotowaniem do tej niezwykłej uroczystości jest nowenna odprawiana podczas wieczornych nabożeństw. Pragnąc umożliwić uczestnictwo w tej uroczystości jak największej liczbie osób (poprzez transmisje medialne) w następną niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, a o godz. 11.30 będzie krótsza (bez homilii).

5. Także w przyszłą niedzielę:
– młodzież przygotowującą się do tegorocznego bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. – ofiary składane na tace przeznaczone zostaną na warszawskie Seminarium Duchowne.

6. Zapisy na nowy kurs przed bierzmowaniem rozpoczną sie od pażdziernika.

7. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii św. (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej – zapisy w zakrystii.

8. Kancelaria parafialna, z uwagi na stałe obostrzenia sanitarne, czynna będzie aż do odwołania w poniedziałki, środy i piątki w godz.: 18.30 – 19.30.

9. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2022. Także w tym roku są jeszcze wolne intencje.

10. Są jeszcze wolne miejsca na 2 -dniowej pielgrzymce planowanej w dniach 18 i 19 września. W programie jest nawiedzenie wielu niezwykłych miejsc: Leżajska, Przeworska, Krasiczyna, Miejsca Piastowego, Dębowca. Zapisy w kiosku parafialnym lub pod numerem telefonu podanym w gablocie.

11. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary składane indywidualnie czy też na tacę, czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych) lub wpłacane na konto parafialne (blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.

13. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności śp. Kazimierz BATOR, Henryka BEDNARCZYK, Łucja BIEGAJ, Piotr KOMOSA, Krystyna WASIAK. W pokornej modlitwie polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…

14. Odpowiadając na apel Episkopatu przy wyjściu ze świątyni wspomóc będzie można poprzez ofiarę składaną do puszki mieszkańców Afganistanu. Za zebrane fundusze Caritas zorganizuje konkretną pomoc dla poszkodowanych.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com