NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY:

JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

(I Niedziela po Narodzeniu Pańskim)

26 grudnia 2021

 1. Trwa radość z Narodzenia Jezusa w ludzkim ciele. Zachęcamy do śpiewu kolęd i praktykowania wielu rodzinnych tradycji związanych z wydarzeniami w Betlejem. Pamiętajmy, że zawsze mają one charakter religijny – przypomina o tym klęcznik ustawiony przy żłóbku – jest on zachętą do modlitwy i adoracji.

 1. W tym tygodniu, w oktawie Narodzenia Pańskiego przeżywać będziemy:

 • w poniedziałek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
 • we wtorek – święto Świętych Młodzianków, Męczenników
 1. W piątek, 31 grudnia obchodzić będziemy w liturgii wspomnienie św. Sylwestra. W tym ostatnim dniu roku kalendarzowego uroczystą Mszę św. odprawimy o godz. 18.00, a po niej wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne za miniony rok. Za śpiew hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy można uzyskać wówczas odpust zupełny. W tym roku Ksiądz Kardynał udzielił na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zalecił jednocześnie, aby korzystający z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji papieża oraz podjęli zgodnie z własnym wyborem formę zadośćuczynienia przez wypełnienie uczynków miłości, bądź ofiarowanie jałmużny.

 1. Sobota, 1 stycznia – to początek nowego roku 2022. Dzień ten w liturgii dedykowany jest Świętej Bożej Rodzicielce Maryi. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Wszyscy katolicy mają w tym dniu obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Obchodzimy wówczas także wspomnienie nadania Najświętszego Imienia Jezus, Światowy Dzień Pokoju oraz I sobotę miesiąca.

 1. W przyszłą niedzielę – pierwszą w styczniu zapraszamy do wspólnego różańca o godz. 17.15.

 1. Z uwagi na nakazy służb sanitarnych przypominamy o obowiązku używania maseczek, oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

 1. Od 4 stycznia rozpoczną się spotkania kolędowe, które z uwagi na pandemię odbędą się w zmienionej formie. Tradycyjną wizytę kapłana w domu chcielibyśmy ograniczyć tylko do tych rodzin, które o nią poproszą – można to uczynić w zakrystii lub kancelarii.
  Wszystkich pozostałych parafian będzie nam miło zaprosić, według listy ulic, czy bloków do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00. Po jej zakończeniu odbędzie się krótka rozmowa z poszczególnymi rodzinami i indywidualne błogosławieństwo. Podobnie jak w ubiegłym roku prosimy o przynoszenie ze sobą małego naczynia z wodą, którą po pobłogosławieniu użyć będzie można podczas domowej modlitwy i osobiście pokropić swój dom. Plan Mszy kolędowych, obejmujący całą tegoroczną kolędę podany jest w gablocie i na stronie internetowej (http://parafiapiastow.pl/koleda-2022/); prosimy się z nim zapoznać. Msze będą sie odbywały od poniedziałku do piątku. Karteczki informujące o spotkaniach, tradycyjnie rozwieszane na naszych klatkach udostępnione będą od następnej niedzieli.

4 stycznia, wtorek – ul. SOWIŃSKIEGO 19, 23

5 stycznia, środa – ul. SOWIŃSKIEGO 21; ŻÓŁKIEWSKIEGO 9, 11

6 stycznia, czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – nie ma kolędy

7 stycznia, piątek – ul. PIASTA 24 , 26 ; ŻÓŁKIEWSKIEGO 5 , 7

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć ofiarą rodzinę z Aleppo, w ramach programu Caritas Rodzina – rodzinie, to nasza świąteczna, grudniowa dla nich zbiórka.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com