II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

2 stycznia 2022

 1. Trwa radość z Narodzenia Jezusa. Pragniemy już teraz podziękować wszystkim za zaangażowanie. Dziękujemy:
  – wspólnotom Neokatechumenalnym na czele z Ks. Grzegorzem za prowadzenie adwentowych Jutrzni o godz. 6.00;
  – Ks. Robertowi za przewodniczenie i homilie podczas rorat, dzieciom i dorosłym za liczny w nich udział;

  – autorom i wykonawcom tegorocznej szopki: Bogusławie Woźniak, Zofii i Piotrowi Godlewskim, Agnieszce Steinhagen, Piotrowi Zadrożnemu, Piotrowi Głowackiemu, Piotrowi Paradowskiemu, Tomaszowi Kalwarczykowi z dziećmi, Tadeuszowi Wolakowi, kilku ministrantom oraz kilku anonimowym osobom. Święta Rodzina znalazła u nas przytulne miejsce.

  – osobom, które przygotowywały i stroili choinki, całej służbie liturgicznej wraz z szafarzami i ceremoniarzami, scholi, wszystkim grupom i wspólnotom zaangażowanym w staranny przebieg liturgii tych dni, na czele z pasterkami.

  – wszystkim Państwu, dzięki których wsparciu mogliśmy przygotować świąteczne wsparcie dla rodzin w potrzebie z naszej Parafii.

 1. Dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy do wspólnego różańca.
 1. W czwartek, 6 stycznia obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną tradycyjnie uroczystością Trzech Króli.

  Kredą w tym dniu błogosławioną zgodnie z pradawnym zwyczajem kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak oni tak i my również szukamy Chrystusa i cieszymy się z Jego odnalezienia. W dzisiejszych czasach takie oznaczenie ma wartość religijnego świadectwa.

  Po zakończeniu każdej Mszy św. ministranci będą rozprowadzać przygotowane przez siebie kredę i kadzidło. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na dofinansowanie funduszu ministranckiego.

Taca tego dnia jest w całym Kościele przeznaczona na potrzeby misji świętych.

Wszyscy katolicy mają w tym dniu obowiązek uczestniczenia we Mszy św., które odprawione zostaną w porządku niedzielnym.

 1. Piątek najbliższy będzie pierwszym w nowym miesiącu. Po porannej Mszy św. odmówimy Litanię do Serca Bożego i Akt oddania; do sakramentu pokuty zapraszamy od godz. 17.00. Msza pierwszopiątkowa dla dzieci odprawiona zostanie o godz. 17.15.
 2. W piątek zapraszamy także wszystkich chętnych:

  – o godz. 19.00 na spotkanie grupy synodalnej

  – o godz. 19.30 na spotkanie z Bożym Słowem (grupa biblijna)

 3. Przyszła niedziela, będąca świętem Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Podczas wszystkich Mszy świętych odnowimy chrzcielne przyrzeczenia.
 4. Raz w roku księża mają okazję spotkać się z rodzinami swojej parafii w ich domach. To zupełnie inne spotkanie niż w kancelarii parafialnej, podczas indywidualnych rozmów w zakrystii, parafialnej salce, albo w konfesjonale. Dla rodziny czy osób samotnych to także okazja do podjęcia tematów, które na przestrzeni roku i różnych sytuacji życiowych podejmować jest nieraz trudno. Podobnie jak w roku ubiegłym w tym również tak przeżywanej kolędy nie możemy zaplanować – z uwagi na pandemię powinna się ona odbyć w zmienionej formie.

Od wtorku, 4 stycznia rozpoczną się tegoroczne spotkania kolędowe.

Tradycyjną wizytę kapłana w domu chcielibyśmy ograniczyć tylko do tych rodzin, które o nią poproszą – można to uczynić w zakrystii lub kancelarii.

Wszystkich pozostałych parafian będzie nam miło zaprosić, według listy ulic, czy bloków do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00. Po jej zakończeniu odbędzie się krótka rozmowa z poszczególnymi rodzinami i indywidualne błogosławieństwo.

Prosimy o przyniesienie do kościoła własnego naczynia z wodą (buteleczka), która zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy.

Po modlitwie w świątyni, powrócimy do domów, aby wspólnie wypraszać potrzebne dary i łaski dla domowników, w szczególności dla dzieci oraz dla tych, którzy z powodu choroby i ograniczeń nie mogli uczestniczyć we Mszy św. i wspólnej modlitwie.

W polskiej tradycji wizyta kolędowa jest też okazją do wsparcia udzielanego parafii. Stanowi to wyraz łączności każdej rodziny z parafialną wspólnotą, a środki materialne jakie są gromadzone w tym czasie w większości zasilają budżet parafii przez długi okres i służą pracom, najczęściej gospodarczym, prowadzonym dla wspólnego dobra, takim jak remonty kościoła, wyposażanie jego wnętrza czy prace porządkowe.

Jeśli byłaby wola Państwa podtrzymania tego zwyczaju, to podczas spotkania po Mszy taką ofiarę (w kopercie lub bez) do specjalnego koszyczka można będzie złożyć.

Spotkania kolędowe odbywać się będą od poniedziałku do piątku.

Jeśli proponowany termin nie będzie odpowiedni, to oczywiście możemy przyjść w jakikolwiek inny dzień do świątyni (z inną grupą kolędową); to samo odnosi się do wizyt domowych – służyć temu będzie zaś czas sobotni.

 

Plan Mszy kolędowych, obejmujący całą tegoroczną kolędę podany jest w gablocie i na stronie internetowej (http://parafiapiastow.pl/koleda-2022/); prosimy się z nim zapoznać.

4 stycznia, wtorekul. SOWIŃSKIEGO 19, 23

5 stycznia, środaul. SOWIŃSKIEGO 21 ; ŻÓŁKIEWSKIEGO 9, 11

6 stycznia, czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – nie ma kolędy

7 stycznia, piątekul. PIASTA 24 , 26 ; ŻÓŁKIEWSKIEGO 5 , 7


10 stycznia, poniedziałekul. ŁUKASIŃSKIEGO 21, 23, 24, 26, 27

11 stycznia, wtorekul. ŁUKASIŃSKIEGO 31, 33, 35, 38 ; PUŁASKIEGO 21, 22

12 stycznia, środaul. MACZKA 1, 2, 3, 4 ; PADEREWSKIEGO 24, 26

13 stycznia, czwartekul. SUŁKOWSKIEGO 29b ; ŻBIKOWSKA 22, 24, 26

14 stycznia, piątekul. ŻBIKOWSKA 28, 30 ; OGIŃSKIEGO 16

 

W zakrystii są przygotowane specjalne karteczki informujące o kolędzie – bardzo prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu ich na klatkach schodowych.

 1. Piastowski Klub Krwiodawców serdecznie zaprasza do udziału w Akcji Krwiodawstwa, która z zachowaniem bezpieczeństwa odbędzie się w sobotę, 8 stycznia w godz.: od 9 do 12:30.

  Ambulans oczekiwał będzie na parkingu między Liceum Ogólnokształcącym a Miejskim Ośrodkiem Sportu przy ul. 11 Listopada 2A

 2. Przypominamy o obowiązku używania maseczek, oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.
 3. Składamy serdeczne podziękowania za  modlitwę i ofiary  składane  indywidualnie czy też na tacę, czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych)   lub wpłacane na konto parafialne ( blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności
 4. Solenizantom z całego tygodnia życzymy obfitych Bożych łask, wszelkiego dobra oraz opieki ich Patronów.
 5. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności śp. Tadeusz ZIELINSKI i śp. Barbara KOWALSKA. W pokornej modlitwie polecajmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com