DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

19 czerwca 2022

 1. Dziękujemy wszystkim za godne przeżycie procesji Bożego Ciała: osobom przygotowującym poszczególne ołtarze, osobom niosącym feretrony, obrazy, różaniec, chorągwie, służbie liturgicznej: szafarzom, lektorom, ministrantom, dzieciom, zwłaszcza komunijnym i sypiącym kwiatki.
  Wszystkim za liczne uczestnictwo i godne świadectwo wiary.
 1. Planowane na dzisiaj wieczorne Uwielbienie nie odbędzie się.
 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusa odprawiamy codziennie:
  – w kościele o godz. 17.30
  – przy kapliczce na ul. Długosza o godz. 19.30.
 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
  – w czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, będzie to jednocześnie zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała – tradycyjnie w tym dniu podczas wieczornej Mszy św. błogosławić będziemy wianki
  – w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dniu tym za odmówienie publiczne Aktu wynagrodzenia można uzyskać odpust zupełny (uczynimy to podczas nabożeństwa czerwcowego); można także spożywać potrawy mięsne.
  – w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP (poranna Msza św.)
 1. Kończy się rok pracy na różnych polach działalności duszpasterskiej. Dziękujemy wszystkim wspólnotom i grupom działającym w naszej Parafii za ich zaangażowanie i trud.
  – w czwartek : o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. kończącą rok pracy formacyjnej służby liturgicznej. Zapraszamy kandydatów, ministrantów i lektorów wraz z rodzicami oraz wszystkich chętnych. Po zakończeniu Eucharystii odbędzie się spotkanie.
  – w czwartek także o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.
 1. W piątek o godz. 19.30 zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu biblijnym (salka).
 1. W sobotę nasi ministranci wyjeżdżają na obóz, prosimy o otoczenie ich modlitwą.
 1. W przyszłą niedzielę wspomóc będziemy mogli ofiarą do puszki rodzinę z Aleppo, którą opiekuje się nasza Parafia.
 1. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej.
  Kierujemy także zaproszenie: dla dziewcząt i chłopców do Oazy Dzieci Bożych i scholi dziecięcej. Zapisać można się (po akceptacji rodziców) w zakrystii lub kancelarii.
 1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie. Przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem: „Ukraina“. Datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców, zwłaszcza tych, którzy przebywają na terenie naszej Parafii.
 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspierają naszą Parafię. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 1. W naszej parafii owocnie działają Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świetej, ich główną posługą jest zanoszenie Komunii św. do osób chorych i starszych, nie opuszczających swoich domów a pragnących przyjąć Najświętszy Sakrament. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii bądż kancelarii.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego oraz wartościowych książek, na czas wakacji.
 1. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2023. Wszystkich, którym zależy na konkretnym terminie – imienin, rocznicy urodzin, ślubu , śmierci czy też na mszach gregoriańskich – prosimy o wcześniejszą rezerwację. Jednocześnie przypominamy, iż Msze niedzielne o godz. 10.00 i środowe o godz. 18.00 odprawiane są w intencjach zbiorowych, istnieje zatem zawsze możliwość dołączenia do niej swoich próśb.
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com