Trzynasta Niedziela zwykła

26 czerwca 2022

 

 1. W ubiegłym tygodniu zakończył się rok szkolny – jest to okazja, by podziękować Panu Bogu za miniony czas, za zdobytą wiedzę i wszelkie otrzymane dobro. Okres wakacji jest też sposobnością do dawania świadectwa wierze – nie zapominajmy o codziennej modlitwie i o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św.
 1. Kończy się czerwiec, a wraz z nim nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: do czwartku włącznie odbywać się one będą w kościele o godz. 17.30, zaś przy kapliczce na ulicy Długosza o godz. 19.30.
 1. W środę, 29 czerwca obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu osoby posługujące się dewocjonaliami (krzyż, różaniec, szkaplerz lub medalik) pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa mogą uzyskać odpust zupełny odmawiając wyznanie wiary.
 1. W piątek, 1 lipca zapraszamy do sakramentu pokuty od godz. 17.30. Nabożeństwo do Serca Jezusa odprawimy po wieczornej Mszy św.
 1. W sobotę poranna Msza św. rozpocznie modlitwy wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP, które trwać będą do godz. 9.00.
 1. Przyszła niedziela będzie pierwszą w nowym miesiącu – po wieczornej Mszy zapraszamy do wspólnego różańca.
 1. W miesiącach wakacyjnych – w lipcu i sierpniu zmienia się układ Mszy św. niedzielnych. Będą one w tym okresie odprawiane o godz.: 8.00, 10.00, 11.30 (chrzty) i 19.00. W dni powszednie nie ma zmian.

 1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie. Przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem:“Ukraina“ datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców, zwłaszcza tych, którzy przebywają na terenie naszej Parafii.
 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspierają naszą Parafię. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego oraz wartościowych książek, na czas wakacji.
 1. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2023. Wszystkich, którym zależy na konkretnym terminie – imienin, rocznicy urodzin, ślubu , śmierci czy też na mszach gregoriańskich – prosimy o wcześniejszą rezerwację. Jednocześnie przypominamy, iż Msze niedzielne o godz. 10.00 i środowe o godz. 18.00 odprawiane są w intencjach zbiorowych, istnieje zatem zawsze możliwość dołączenia do niej swoich próśb.
 1. Wszystkim Państwu rozpoczynającym czas wakacyjnego wypoczynku życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.
 1. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć akcję Caritas: Rodzina rodzinie. Wzorem wielu parafii i wspólnot bierzemy w ten sposób pod opiekę konkretną rodzinę z Aleppo.
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com