TRZYDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

20 listopada 2022

 1. Dzisiejsza niedziela, kończąca rok kościelny poświęcona Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata jest naszą uroczystością odpustową. Do jej dobrego, duchowego przeżycia prowadziło nas wczorajsze adoracyjne trwanie przed Najświętszym Sakramentem. Cieszy nas znaczna liczba osób, które w tym czasie gromadziły się w świątyni.
  Główną Mszę św. odpustową, pod przewodnictwem Księdza prałata Grzegorza Kozickiego odprawimy o godz. 10.00; po niej wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny /zachowując zwykłe warunki/.
 1. Dzisiaj:
  – o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem
  – o godz. 19.00 odbędzie się zbiórka lektorów i kandydatów biorących udział w kursie lektorskim.
 1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
  – w poniedziałek – Ofiarowanie NMP
  – we wtorek – św. Cecylię
  – w czwartek – św. Andrzeja Dung – Lak i towarzyszy, męczenników
 1. W piątek zapraszamy na Spotkanie biblijne, początek o godz. 19.30 (salka)
 1. Następna niedziela, 27 listopada:
  – rozpocznie nowy okres liturgiczny – Adwent
  – podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się obrzęd promocji ministrantów na kolejne stopnie oraz przyjęcia dotychczasowych kandydatów do ich grona
  – o godz. 15.30 zapraszamy na katechezę młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. (kaplica)
  – taca w tym dniu przeznaczone będą na utrzymanie Warszawskiego Seminarium Duchownego, a po Mszach wspomóc będzie można rodzinę z Aleppo
 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na katechezę liturgiczną dotyczącą Adwentu. To okazja, by spojrzeć na rozpoczynający się okres od strony historycznej, biblijnej i liturgicznej. Wszyscy są serdecznie zaproszeni – zwłaszcza dorośli i młodzież – początek o godz. 17.00 w kościele.
 1. Do końca listopada można na ręce księży można składać kartki z imionami naszych zmarłych, za których modlić się będziemy przez cały rok w wypominkach. Tradycyjnie od grudnia w kruchcie podane będą ich imiona oraz daty odczytywania. Jest też już dostępna księga intencji na rok 2023 – także w grudniu br. są wolne intencje.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej parafii, także poprzez wpłaty na konto przez specjalne blankiety umieszczone przy wyjściu.
 2. Od dnia jutrzejszego, zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy tegoroczną wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Tym razem rozpoczniemy ją od mieszkańców domków, w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00. Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników.

Program wizyty duszpasterskiej będzie następujący:

Poniedziałek, 21 listopada – ul. Warszawska, Namysłowskiego, Karłowicza, Chopina
Wtorek, 22 listopada – ul. Moniuszki, Wieniawskiego
Środa, 23 listopada – ul. Skłodowskiej, Barcewicza, Skrajna, Graniczna
Czwartek, 24 listopada – ul. Bąkowska, Miernicza
Piątek, 25 listopada– ul. Zimna
Sobota, 26 listopada – ul. Studzienna, Kasprowicza, Gałczyńskiego, Rozbrat, Zdziarska

 

Poniedziałek, 28 listopada – ul. Zbigniewa, Leśmiana, Herberta, Brzechwy, Dąbrowskiej, Wyspiańskiego, Korczaka, Lechonia i Bohaterów Wolności
Wtorek, 29 listopada – ul. Tuwima, Długosza, Miłosza
Środa, 30 listopada – ul. Nałkowskiej, Norwida, Sobieskiego, Piasta
Czwartek, 1 grudnia – ul. Sułkowskiego, Łukasińskiego
Piątek, 2 grudnia – I piątek – nie ma kolędy
Sobota, 3 grudnia
– ul. Piłsudskiego, Kościuszki, Pułaskiego, Okrzei.

 

Plan ten podany jest w gablocie i na stronie internetowej. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji sąsiadom.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w sklepiku można nabyć także nowe kalendarze religijne, karty świąteczne, akcesoria kolędowe, lampiony roratnie, a od następnej niedzieli dostępne będą także poświęcone opłatki i adwentowe świece Caritas. Dzisiaj zapraszamy na kiermasz książki katolickiej. Jest to okazja do nabycia (w dobrej cenie) ciekawych książek dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Mogą stać się lekturą dla nas albo prezentem dla najbliższych. Dochód ze sprzedaży książek przeznaczymy na dofinansowanie funduszu charytatywnego. Książki będzie można nabyć w kruchcie po każdej Mszy Świętej.
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com