TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

13listopada2022

 

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)

 2. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
  w środę – NMP Ostrobramską, Matkę Miłosierdzia oraz św. Jana Pawła II
  w czwartek – św. Elżbietę Węgierską
  w piątek – bł. Karolinę Kózkównę

 1. We wtorek, 15 listopada o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas komunijnych (trzecich). Zapraszamy.

 2. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich chętnych na Spotkanie biblijne.

 1. W sobotę zapraszamy młodzież naszej parafii (zwłaszcza przygotowującą się do bierzmowania) na Diecezjalne Spotkanie Młodych, do świątyni Bożej Opatrzności w Wilanowie. Informacje na plakacie, szczegóły zaś u Ks. Grzegorza.

 1. W sobotę odbędzie się w naszej parafii Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu / zwana dawniej Nabożeństwem 40 – godzinnym/. To czas modlitwy i dziękczynienia za dar Eucharystii, która stanowi centrum naszej wiary, a zarazem czas przebłagania Jezusa za nieuszanowanie i za grzechy wobec Najświętszego Sakramentu.
  Adoracja rozpocznie się w po porannej Eucharystii trwać będzie do godz. 12.00; następnie wznowiona będzie o godz. 15.00 odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia, i zakończy przed Mszą wieczorną. Po niej trwać będzie do godz. 20.30 (Apel Jasnogórski).

  Grupy i wspólnoty naszej parafii oraz dzieci zachęcamy do prowadzenia rozważań, będzie także czas na osobistą, cichą adorację. Wszystkich zapraszamy bardzo serdecznie, zaplanujmy już teraz tak swój czas, by było w nim miejsce dla Jezusa.

  Adoracja ta przygotowuje nas do przeżycia przyszłej niedzieli- ostatniej w roku kościelnym – poświęconej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata będącej naszą uroczystością odpustową.
  Główną, uroczystą Mszę św. o godz. 10.00 w intencji naszej parafii odprawi Ksiądz prałat Grzegorz Kozicki, po jej zakończeniu wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać w tym dniu odpust zupełny /zachowując zwykłe warunki/.

 1. W następną niedzielę także: – o godz. 19.00 Wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem – o godz. 19.00 Zbiórka lektorów i kandydatów biorących udział w kursie lektorskim – taca stanowić będzie miesięczną zbiórkę gospodarczą (na kostkę wokół kościoła)

 2. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, w intencji których modlić się będziemy przez cały rok w wypominkach. Kartki te do końca listopada składamy na ręce księży w zakrystii, bądź kancelarii.

 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej parafii, także poprzez wpłaty na konto przez specjalne blankiety umieszczone przy wyjściu.

 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku. W przyszłą niedzielę zapraszamy na parafialny kiermasz książki katolickiej. Będzie to doskonała okazja do nabycia (w dobrej cenie) ciekawych książek dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Mogą stać się lekturą dla nas albo prezentem dla najbliższych. Dochód ze sprzedaży książek przeznaczymy na dofinansowanie funduszu charytatywnego. Książki będzie można nabyć w kruchcie po każdej Mszy Świętej.

 5. Po okresie przerwy spowodowanej pandemią pragniemy powrócić do tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej – kolędy. Rozpocznie się ona w tym roku nieco wcześniej , tzn od poniedziałku po uroczystościach odpustowych –tj. od dnia 21 listopada. Nawiedzać będziemy mieszkańców domków według następującego porządku: Poniedziałek, 21 listopada – ul. Warszawska, Namysłowskiego, Karłowicza, Chopina Wtorek, 22 listopada – ul. Moniuszki, Wieniawskiego Środa, 23 listopada – ul. Skłodowskiej, Barcewicza, Skrajna, Graniczna Czwartek, 24 listopada – ul. Bąkowska, Miernicza Piątek, 25 listopada– ul. Zimna Sobota, 26 listopada – ul. Studzienna, Kasprowicza, Gałczyńskiego, Rozbrat, Zdziarska

   

Poniedziałek, 21 listopada– ul.Warszawska, Namysłowskiego, Karłowicza, Chopina
Wtorek,22 listopada – ul.Moniuszki, Wieniawskiego
Środa,23 listopada – ul.Skłodowskiej, Barcewicza, Skrajna, Graniczna
Czwartek, 24 listopada– ul.Bąkowska, Miernicza
Piątek, 25 listopadaul. Zimna
Sobota, 26 listopada– ul. Studzienna, Kasprowicza, Gałczyńskiego, Rozbrat, Zdziarska

Poniedziałek, 28 listopada – ul.Zbigniewa, Leśmiana, Herberta, Brzechwy, Dąbrowskiej, Wyspiańskiego, Korczaka, Lechonia i Bohaterów Wolności
Wtorek,29 listopada – ul.Tuwima, Długosza, Miłosza
Środa,30 listopada – ul. Nałkowskiej, Norwida, Sobieskiego, Piasta
Czwartek, 1 grudnia– ul.Sułkowskiego, Łukasińskiego
Piątek, 2 grudnia – I piątek – nie ma kolędy
Sobota, 3 grudnia
– ul. Piłsudskiego, Kościuszki, Pułaskiego, Okrzei.

Plan ten podany jest w gablocie i na stronie internetowej. Wizyta duszpasterska rozpoczynać się będzie od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 , zaś w soboty od 10.00. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji sąsiadom.

 1. Dziś XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – w tym roku poświęcony jest on pomocy chrześcijanom na Ukrainie. Jeszcze nigdy w najnowszej historii wojna nie była tak blisko nas. Kiedy w lutym i marcu zobaczyliśmy miliony matek z dziećmi i starców obładowanych torbami z tym, co udało się im w pośpiechu zabrać – nasze serca pękły. To nie był kolejny wojenny film, komputerowa gra czy wspomnienia prababci. Za naszą wschodnią granicą rozpętało się piekło, które wydaje się nie mieć końca. Zbrodnicza napaść Rosji na Ukrainę zrujnowała życie jej mieszkańców. Od początku tej wojny Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie dociera z pomocą na Wschód. Hojne serca darczyńców pozwoliły ulżyć tysiącom potrzebujących. Staramy się pomagać zwłaszcza osobom, które pozostały na Ukrainie. Zachęcamy do włączenia się w tę działalność- jej głównym celem jest wsparcie, by przetrwać tragedię, jaka wciąż się dzieje naszym braciom i siostrom w wierze. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek możemy realizować projekty pomocy dla chrześcijan w Ukrainie. Za Państwa ofiarność składamy w ich imieniu serdeczne podziękowanie. Specjalny plakat o dzisiejszej zbiórce umieszczony jest w gablocie.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com