IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29 stycznia 2022

 1. W czwartek, 2 lutego obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Kościół obchodzi wówczas Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych i instytutach świeckich. Pamiętajmy o tej jakże licznej rzeszy osób, które poprzez osobiste wyrzeczenia wspierają dzisiejszy świat wieloraką duchową pomocą.
  Msze św. odprawione zostaną o godz.: 7.00; 9.00 ; 18.00 i 19.30.
  Ofiary składane na tacę w tym dniu zostaną przeznaczone na zakony klauzurowe.
  Prosimy o przyniesienie ze sobą świec (gromnic) wraz z ich osłonką.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

  W piątek zapraszamy do sakramentu pokuty od godz. 16.30; Msza pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.15; po Mszy o 18.00 nabożeństwo do Serca Bożego

  W sobotę, poranna Msza św. rozpocznie modlitwy wynagradzające, które po jej zakończeniu kontynuować będziemy podczas specjalnego nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP – zakończenie o godz. 9.00.

 3. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego (salka)
 4. W następną niedzielę:
  – o godz. 15.00 – Msza św. dla rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
  – o godz. 17.15 – zapraszamy do modlitwy różańcowej.
 5. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. W tym tygodniu nawiedzać będziemy mieszkańców bloków w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w sobotę od 10.00 w następującym porządku:

Poniedziałek, 30 styczniaul.Piłsudskiego 11
Wtorek, 31 styczniaul. Piłsudskiego 11a
Środa, 1 lutegoul. Lisa – Kuli ( domki)
Czwartek, 2 lutego – nie ma kolędy
Piątek, 3 lutego, I piątek – nie ma kolędy

Sobota, 4 lutegoul. Skłodowskiej – osiedle Urocze

Plan ten umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Serdecznie prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu informacji o kolędzie – karteczki dostępne są w zakrystii.

Osoby, które nie mogły być obecne w trakcie kolędy, a pragną przyjąć kapłana w swoim domu zapraszamy do terminów dodatkowych – zapisy w zakrystii i kancelarii.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej Parafii, także za wpłaty na konto – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.

7. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie; wspomóc też możemy uchodzców ofiarą składaną do skarbonki przy drzwiach głównych.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com